“Cuma Gününe Dikkat” 4 Analist, Altın İçin Sıradakini Açıkladı!

Altın fiyatları, ABD Hazine faizlerindeki geri çekilmenin desteğiyle Perşembe günü güçlü bir yükseliş kaydetti. Bununla birlikte temkinli yatırımcılar, Federal Rezerv’in duruşuna ilişkin daha fazla ipucu için bu haftaki ABD tarım dışı istihdam raporunu bekliyor.

Brian Lan: Altın fiyatları yakın vadede menzile bağlı olacak

Spot altın, yazı sırasında %1,19 kazançla 1.786,13 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %1,36 artışla 1.800,06 dolara yükseldi. Gösterge ABD 10 yıllık Hazine faizleri, bir haftadan fazla bir sürenin en yüksek seviyelerinden düştü. Bu da faizsiz altın tutmanın fırsat maliyetini düşürdü. GoldSilver Central bayisinin general müdürü Brian Lan, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Yatırımcıların çoğu kenarda. Çünkü ABD ve Çin arasında yükselen gerilimler var. Bu yüzden insanlar ne olacağından emin değil. Ayrıca, insanların faiz oranları yükselirse, muhtemelen doları tutmanın altın tutmaktan daha mantıklı olabileceğini düşündüğü başka bir alan daha var. Bu yüzden altın fiyatlarının yakın vadede menzile bağlı olmasını bekliyorum.

Altın

Yatırımcıları odağında ABD NFP raporu var

Dolar, altının yükselişini sınırlıyor. Bununla birlikte altın, Fed yetkililerinin şahin yorumlarının ardından bu hafta en yüksek seviyesine yakın seyrediyor. Analistlere göre, Fed’in faiz artışları ABD ekonomik aktivitesini belirgin bir şekilde frenleyecek. Buna rağmen, politika yapıcıları bu hafta Fed’in enflasyonu düşürme konusunda kararlı olduğunu belirttiler.

Bu hafta birkaç güçlü ekonomik veri geldi. Ancak, şimdi odak, Fed’in inatçı enflasyonla mücadele için agresif sıkılaştırmasına daha fazla açıklık getirebilecek ABD istihdam verilerinde. ABD NFP raporu, Cuma günü gelecek.

Altın

Edward Moya : Altının yükseliş eğilimini sürdürmesi mümkün

Bu arada dünyanın en büyük altın destekli borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust’ın varlıkları, duyarlılığın göstergesi olarak kabul görür. Varlıklar, Çarşamba günü 1.000,65 tonnes ile Ocak ortasından bu yana en düşük seviyesine geriledi. OANDA kıdemli analisti Edward Moya, şu yorumu yapıyor :

Bazı Fed konuşmacıları, agresif bir duruşu tekrarladılar. Bu da altın cinsinden girişin sınırlı kalmasına neden oldu. Ancak, küresel durgunluk korkularının, bu agresif faiz artışlarına bir son vermesi mümkün. Bu nedenle altın yükseliş eğilimini sürdürebilir.

külçe

“Sarı metal için birincil itici güç Fed’in politika duruşu”

Edward Moya’ya göre, külçe için birincil itici güç, Fed’in politikayı sabit tutma dönemine girene kadar kaç tane daha büyük faiz artışı bıraktığına ilişkin Wall Street’in değerlendirmesi olacak. Analiste de Bu bağlamda, şunları söylüyor :

Eylül FOMC toplantısında 75 baz puanlık bir artış ihtimali massada çok yüksek görünüyor. Bunun da doları desteklemesi mümkün. Dolayısıyla bunun da altının şimdilik 1.800 dolar seviyesinin üzerine çıkmasını zorlaştırması muhtemel.

métal sari

Ricardo Evangelista : Bu olursa altın üzerinde baskı yaratacak

Altın, jeopolitik ve ekonomik belirsizlikler arasında güvenli bir yatırım olarak kabul görüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, yatırımcılar Cuma günkü ABD istihdam verilerini bekliyor. ActivTrades a répondu à Ricardo Evangelista, şu açıklamayı yapıyor :

Cuma günkü istihdam rakamları, Fed’in sıkılaştırmasının yolunun ne olacağı konusunda daha fazla netlik sunacak. Yukarı yönlü bir sürprizin daha şahin bir merkez bankası beklentilerini güçlendirmesi muhtemel. Bu nedenle, altın üzerinde baskı yaratacak.

Pablo Piovano: Daha fazla yükseliş sınırlı görünüyor

Atın vadeli islem piyasalarına açık faiz, Çarşamba günü sadece 91 sözleşme düştü. Böylece, CME Group’un ön verilerine göre art arda dördüncü seans için düşüş trendini genişletti. Hacim de bunu izledi ve önceki yapıyı kısmen azaltarak yaklaşık 20,7 bin kontrat küçüldü.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Sırasıyla Bu 2 Seviyeye Düşebilir!
XAU

Altın fiyatları Perşembe günü yükseldi. Ancak piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre, bu hareket, azalan açık faiz ve hacim zeminine karşıydı. Bu nedenle analist, yukarı yönlü hareketi şu an için 1.800 dolar civarında sınırlı bıraktığını kaydediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment