Çokça Altın Alın ! Bu Seviyeler Geliyor – Kriptokoin.com

Michael Lee Stratejisi’nin Kurucusu ve daha önce Morgan Stanley’de Başkan Yardımcısı olarak çalışan 20 yıllık bir Wall Street emektarı olan Michael Lee’ye gore, altın coşacak. Bu nedenle Lee, portföyde altına önemli bir pay ayırıyor.

“Altın, 5.000 dolara kadar çıkabilecek bir kırılmanın eşiğinde!”

Wall Street emektarı olan Michael Lee’ye gore, enflasyon yükseldikçe ve ABD doları zayıfladıkça altın bir sonraki boğa koşusunda 5.000 dolara ulaşacak. Lee, portföyüne %15 altın ekleyeceğini söylüyor. Bu bağlamda Lee, şu tahminlerini paylaşıyor :

Altının 5.000 dolara kadar çıkabileceği bir kırılmanın eşiğindeyiz. Doların zirveye yaklaştığını düşünüyorum. Doların tersine döndüğünü gördüğünüzde, altın 2.000 doların üzerine çıktığında gerçekten yükselmeye başladığını görebilirsiniz. Bastığımız para miktarı göz önüne alındığında, altının şu anda neden 4.000 doların üzerinde olmadığı hakkında hiçbir fikrim yok.

Altın

“Para biriminiz değersizleştiğinde bir muz cumhuriyeti olursunuz”

Michael Lee, altının bir enflasyon koruması olarak rolünü öne sürüyor. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere, en son manşet Tüketici Fiyat Endeksi verileri, Kasım ayında %7,1 olan yıllık enflasyon oranının Aralık ayında %6,5’e düştüğünü gösteriyor. Réserve fédérale, Haziran ayında %9,1 ile zirveye ulaşan yüksek enflasyonu durdurmak için geçen yıl faiz oranlarını 425 baz puan artırdı. Lee, Fed’in enflasyonu kontrol altına alamaması durumunda ‘toplumu parçalayacağını’ öne sürüyor. Bu doğrultuda, şu açıklamayı yapıyor :

Fed, enflasyonun tehlikelerini bildiği için kısıtlayıcı politikasında muhtemelen aşırıya kaçacak. Para biriminiz değersizleştiğinde bir muz cumhuriyeti olursunuz.

Altın

“Fed pivotu olası değil !”

Emektarı de Wall Street, “Fed’in yakında kısıtlayıcı politika duruşundan döneceğini iddia edenler tüttürüyor” diyor. Bu konudaki görüşlerini şu şekilde izah ediyor :

Fed, uzlaşmacı hale gelmeden ve gerçekten kendi ekseni etrafında dönüp (pivot) kesintiye başlamadan önce, olması gereken çok şey var. Fed çok erken indirime giderse veya gidişatı çok erken tersine çevirirse ve enflasyonda çift zirveye ulaşırsak, yıkımı bir düşünün… Şu anda bir kurum olarak Federal Reserve’in güvenilirliğinin ne kadar az olduğunu ve bu olursa ne kadar daha az inandırıcılığa sahip olacaklarını bir düşünün.

Lee, Fed’in enflasyonu %2 hedefine çekmek için ‘talebi ezip resesyona neden olması’ gerekeceğini ve piyasalardaki düşüş trendlerine dikkat etmeyeceğini iddia ediyor. Devamında ise şu açıklamayı yapıyor :

Fed, S&P 500’e zarar verdiği için %2 hedefinden vazgeçmeyecek. Fed Yönetilerinin S & P 500’ü şişirdek için duyurulara dayanarak kendi kişisel hesaplarını alıp sattıkları günler geride kaldı… Tahvil piyasasının okuma şekline göre, oldeukça çirkin birdin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Hesapları Değiştiren 4 Farklı Altın Fiyatları Tahmini! – Kriptokoin.com

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Leave a Comment