General

“Büyük Sıkışma” 2 Uzman Altın Fiyatında Bu Seviyeleri Bekliyor !

Altın, ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome Powell’ın bu yıl daha hızlı parasal sıkılaştırmaya gideceğini açıklamasının ardından Cuma günü %1 geriledi ve haftayı da %2’ye yakın düşütı kapate. Piyasa uzmanlarının piyasa yorumlarını ve fiyat tahminlerini okuyucularımız için derledik.

Phil Streible : Altın, orta vadede yatay islem görecek

Kriptokoin.com Haberlerinde de yer verdiğimiz üzere bir IMF toplantısında konuşan Fed Başkanı Jerome Powell, “Enflasyon şu anda çok daha yüksek ve politika faiz oranımız o zamana göre hala daha uyumlu, bu yüzden bence biraz daha hızlı uygun demedeket”. Blue Line Futures baş piyasa stratejisti Phil Streible, verdiği bir demeçte, Fed’in bu yıl yaklaşık %2,5 oranında faiz artırmasının beklendiğini söylüyor.

Phil Streible, « Yıl sonuna kadar on kez 25 baz puanlık artış seviyesindeyiz. Bu yüzden bu kesinlikle piyasada biraz baskı yaratacak” diyor. Bunun muhtemelen faiz artırımlarının aşırı uzatılması olduğunu ve piyasaların iyi tepki vermeyeceğini kaydeden stratejist, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Bence uzun vadede, Fed’in kapıdan hemen sonra aşırı sıkılaşması, ABD hisse senetlerinde bir tür panik yaratacak ve bu noktadan sonra enflasyon seviyesinin düştüğünü görmeye başlayacağız. Altın ise orta vadede yatay işlem görecek.

Altın

Tuna Kaya: Gram altında her sıkışma bir patlama yapıyor

Piyasa uzmanı Tuna Kaya katıldığı bir televizyon programında, ons altın ve gram altın fiyatları için tahminlerini paylaştı. Tuna Kaya, değerli metal fiyatlarındaki yükseliş trendinin geriye döndüğüne dikkat çekiyor ve Çin’deki Covid-19 kaynaklı kapanmaların kalkmasıyla birlikte kıymetli metal talebinin artacağını belirtiyor. Piyasa uzmanı, ons altın için şu seviyeleri işaret ediyor :

Özellikle yaz aylarında ons altın fiyatları artacak. Ons altında 2.000 dolar seviyesi aşıldıktan sonra yıl ortasında 2.200 seviyesini görecektir. Altın geç de olsa artacaktır.

Dolar/TL kurundaki değişimlerden etkilenen gram fiyatlarına ilişkin de tahminlerini paylaşan Thon Kaya’ya göre, gram altında 900’lü seviyeler alım için uygun. Piyasa uzmanı, gram altının bundan sonraki hareketi için ise şunları söylüyor :

Gramme altın 900-940 TL arasında sıkıştı. Son sıkışma bir patlama yapıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button