“Büyük Buhran Geliyor” Uzman : Altın ve Bunlardan Alıyorum !

Ünlü yazar Robert Kiyosaki, mevcut enflasyonun “büyük buhrana” yol açacağı konusunda uyarıyor. Gayrimenkul piyasanın çökmekte olduğunu ve hacizlerin geçen yıla göre %700 arttığını da sözlerine ekliyor. Aynı zamanda finans uzmanı olan Kiyosaki, bu ortamda altın ve bunları alacağını söylüyor…

Robert Kiyosaki’nin dépresyon uyarıları

Zengin Baba Yoksul Baba’nın yazarı Robert Kiyosaki, Çarşamba günü ABD ekonomisiyle ilgili yeni endişelerini dile getirdi. “Rich Dad Poor Dad” kitabı, Kiyosaki ve Sharon Lechter tarafından ortaklaşa yazılan 1997 tarihli bir kitaptır. Altı yılı aşkın bir süre New York Times en çok satanlar listesinde yer aldı. Kitabın 32 milyondan fazla copyası 109’dan fazla ülkede 51’den fazla dilde satıldı.

Finans uzmanı, bir süredir mevcut enflasyonun « büyük buhrana » yol açacağı konusunda uyarıyor. Bu uyarıyı 20 Temmuz tarihli bir tweet’te çok net şekilde yaptı :

Uyarı : Enflasyon Daha Büyük Buhrana yol açabilir.

Ünlü yazar, gayrimenkulün çöktüğünü, hacizlerin geçen yıla göre %700 arttığını ve işten çıkarmaların başladığını da sözlerine ekliyor.

Son açıklamalar, Robert Kiyosaki’nin yaklaşmakta olan buhran hakkında ilk uyarıları değil

Ünlü yazarın Ağustos 2020’de yaptığı uyarılar :

Son 90 yılda bir, büyük bir borsa çöküşü ve ardından depresyon geliyor. 90 ans önce 1929, ardından 25 ans 1954’e kadar süren büyük buhran gördük. Tarih tekerrür mü edecek ? Öyle olacağına inanıyorum.

"Büyük Çöküş Geliyor" Uzman : Altın ve Bunlardan Stoklayın !

Kiyosaki, Nisan ayında ABD dolarının patlamak üzere olduğunu tahmin ederek hiperenflasyon ve depresyon konusunda uyardı. Mayıs ayında çağrılarını yineledi :

Kotu haber. Depresyon geliyor.

Başka bir tweet’te, hisse senetleri ve tahvillerin çökmekte olduğu konusunda uyarılar yaptı. Ayrıca ve depresyon ve sivil huzursuzluğun geldiğini vurguladı.

Robert Kiyosaki altın ve gümüş satın alacağını söylüyor

Ünlü yazar geçen hafta, varlık fiyatlarının düştüğünü vurgulayarak, gayrimenkul ve Bitcoin satın almak için bekleyen nakit pozisyonunda olduğunu söyledi. Daha fazla satın almadan önce BTC’nin dibe vurmasını bekliyor. Hatta geçen ay, daha fazla satın almak için Bitcoin’in 1.100 doları test etmeini beklediğini açıkladı. Kiyosaki bu koşullarda altın ve gümüş satın alacağını söylüyor.

READ ALSO:   Altın, Bitcoin ve Altcoinler İçin Haftalık Finansal Yorumlar!
5 Analistten Büyük Tahminler : Altın Bu Diplere Gidiyor !

Kriptokoin.com‘Dan takip ettiğiniz üzere, Robert Kiyosaki, Bitcoin fiyatının 1.100 doları test etmesini beklediğini söylüyor. Özellikle, 27 Haziran tarihli tweet’lerinde, BTC’nin 1.100 doları test etmesini beklediğini söyledi. Ayrıca fiyat tekrar iyileşirse daha fazla satın alacağını da belirtti.

Bu arada, Twitter’daki birçok kişi, Bitcoin’in 1100 doları göreceği konusunda Kiyosaki ile aynı fikirde değildi. Bazıları uzmanın yazım hatası yaptığını düşündü. Topluluk aslında 11 bin dolar demek istediğini zannetti. Ancak Kiyosaki zaten Bitcoin’de uzun süredir düşüş beklediğini söylüyordu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment