General

Bugün BTC, SHIB ve Altın İçin Önemli Gün : Gözler O 2 Gelişmede !

Bugün Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Dogecoin (DOGE) et Shiba Inu (SHIB) gibi önemli coin’lerden oluşan kripto para alanını ve altın gibi emtiaları etkileyebilecek bir gelişme merakla bekleniyor. Yatırımcıların gözü, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell et Avrupa Merkez Bankası’ndaki (ECB) mevkidaşı Christine Lagarde’ın açıklamalarında olacak. İşte detaylar…

Bugünkü önemli gelişmeler neler?

Yatırımcıların merkez bankaları tarafından para politikasını sıkılaştırma korkularının ortasında, piyasa bugün Fed Başkanı Jerome Powell’ın ve BCE Başkanı Christine Lagarde’ın açıklamalarkını izayordandan. Powell sonraki toplantılarda 75 baz puanlık zam olasılığını ortadan kaldırsa da piyasalar kendinden emin gibi görünüyor. Lagarde’a gelince, kurumun Temmuz ayı toplantısı için bir faiz artırımının onaylanıp onaylanmayacağını zaman gösterecek. Lagarde’ın konuşması Türkiye saati ile 20’de, Powell’ınki ise 21’de baslayacak.

LUNA Vakfi, Elindeki Bu Altcoin'leri Satabilir

Öte yandan bugün, euro bölgesi için üç aylık Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH) verilerini öğreneceğiz. %5.0 artış bekleniyor. Kripto para sektörü, Terra’nın (LUNA) çöküşünün ardından geçen haftaki ağır kayıpların ardından karışık işlem görüyor. Bitcoin 30.000 dollars contre Ethereum 2.000 dollars par jour. Avrupa’daki ana makroekonomik referanslar arasında İspanya’nın ticaret bilançosu, Fransa’nın işsizlik verisi, İtalya’nın TÜFE’si ve euro bölgesindeki istihdamın gelişimi yer alıyor. ABD’de Redbook perakende satış endeksini, haftalık API jambon essence stoklarını göreceğiz ve birkaç FOMC üyesi konuşacak.

Bitcoin, SHIB ve altın nasıl etkilenebilir ?

Yazım sırasında, en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC) yüzde 3.2’lik bir yükseliş ile 30.672 dolardan el değiştirirken genel kripto para piyasası da yükselişe geçmiş gibi görünüyor. Tüm kriptoların toplam değeri 1.37 trilyon dolara yükselmişken popüler meme coin’ler DOGE ve SHIB yüzde 4’lük bir yükseliş görüyor. Ons altın ise, dünkü 1.795 dolarlık seviyelerinden toparlanmış ve 1.800 doların üzerine tekrar çıkmış gibi görünüyor. Tarihsel olarak bakıldığında, merkez bankalarının yöneticilerinin konuşmaları piyasaları etkilemiş gibi görünüyor, ancak bu seferkinin olumlu ya da olumsuz olacağını zaman gösterecek.

READ ALSO:   Altın Aralık'a Kadar Bu Seviyelerde Olabilir !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button