General

Bugün Altın, BTC, SHIB’e Dikkat : FED’in Açıklamaları Şaşırttı !

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından Salı günü düzenlenen bir panelde, kripto para birimlerine destek verildi. Bu sırada BTC, SHIB gibi kripto paraların yanında altın fiyatını da etkileyebileceği düşünülen bir gelişme yaşanacak. Bugün akşam saatlerinde FED tutanakları yayınlanacak. İşte detaylar…

FED panelinde kripto paralar hakkında olumlu konuşuldu

Geçtiğimiz gün FED’in sunduğu paneldeki konuşmacılar, kripto para birimlerine büyük bir destek verdi. Doların durumunu daha da güçlendireceği için, kriptoların ABD ekonomisinde gelişmesine izin verilmesini tavsiye ettiler. Kripto para ekosistemi tarihi bir dip noktasından geçerken, paneldeki yorumlar, topluluğu sevindirdi. Kripto traderlarının aklındaki en büyük soru, kriptonun yakın gelecekte mevcut düşük seviyelerden toparlanıp toparlanmayacağı oldu.

Bu 4 Altcoin Projesini Kaçırmayın

Panel üyeleri, kripto para birimlerinin, özellikle de CBDC’lerin kullanımının ABD dolarının uluslararası pazardaki rolünü güçlendirebileceğini söyledi. Düzenleyici tarafta, kripto varlıkları etrafında sunulan hizmetlerin dolar ile bağlantılı olması gerektiğini öne sürdüler. Geçen ay, Fed Başkanı Jerome Powell, kripto para birimleri ve stablecoin’lerdeki hızlı büyüme hakkında konuştu. Bunun ışığında, FED’in CBDC’leri incelediğini söyledi. Fed’in teknik incelemesine göre bir CBDC, potansiyel olarak doların uluslararası konumunu korumaya yardımcı olabilir.

READ ALSO:   "Büyük Çöküş Geliyor" Uzman : Altın ve Bunlardan Stoklayın !

Panéliste, dijital varlıkların doların avantajlarını değiştirip değiştiremeyeceği konuştu. Ayrıca çeşitli rollerini güçlendirip güçlendiremeyeceği gibi soruları tartıştı. Panéliste, teknolojinin tek başına küresel para ekosisteminde köklü değişikliklere yol açmayacağını belirtti. Ayrıca Fed paneli, kripto ekosisteminin şu anda bireysel yatırımcılara odaklandığını söyledi. Kurumsal yatırımcılara yönelik hareket, düzenleyici bir çerçevenin olmaması nedeniyle kısıtlanıyor.

Yatırımcılar Bu Altcoin Projelerinden Alıyor

Bugün, FED tutanakları açıklanıyor: BTC, altın nasıl etkilenir?

Öte yandan, bugün altın, Bitcoin ve SHIB, DOGE, ETH’yi etkileyebilecek bir gelişme yaşanacak. Türkiye saati ile 21’de, FED tutanakları yayınlanacak. Bu sırada altın fiyatı Çarşamba günkü Asya seansı sırasında gün içi en yüksek değeri 1.772 dolara çıkarak 1.770 dolar civarındaki büyük düşüşünü konsolide ediyor. Artan küresel durgunluk korkuları, Çin’in COVID kaynaklı karantinaları hatırlayabileceği yönündeki spekülasyonlara katıldı. İngiltere Merkez Bankası’nın (BOE) da kötü ekonomik görünümü aktaran bir rapor yayınlamasıyla kötümserlik arttı.

Bununla birlikte, ABD Doları Endeksi (DXY), 20 yılın en yüksek seviyelerine yükseldi. Bu da altın fiyatını olumsuz etkiledi. Bunların arasında, Wall Street karışık bir şekilde kapandı. Genel olarak, ekonomik durgunluk güncellemeleri altın yatırımcıları için kilit nokta gibi duruyor. Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları sunacak.

READ ALSO:   "Sert Düşüş Olacak" Diyen Altın Tahmincisi : Bu Seviyeleri Bekleyin !
Analiste : FED Etkisiyle Altın Fiyatları O Rakamları Görebilir !

Bu sırada altın analisti Anıl Panchal, altının teknik görünümüne yönelik analizlerini paylaştı. Analiste gore altının 1.875 dollar desteğin açık bir şekilde aşağı yönlü kırılmasının ardından değerli metal, yaralarını sarıyor. Aşırı satıma işaret eden RSI göstergesi, düzeltici bir geri çekilmeyi destekliyor. Ancak, değerli metal fiyatları 1.785 dolarlık engeli geçene kadar zayıf kalıyor. Analist, 1.805 ve 1.820 doları direnç olarak gösterirken 1.763 doları destek seviyesi olarak işaretliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Dünyaca Ünlü Ekonomistler : Altın O Rakamları Görecek !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button