General

Bu Tarihi Not Edin : Altın Fiyatları Patlama Yapabilir !

First Majestic Silver’ın CEO’su Keith Neumeyer’e göre, Federal Rezerv’in şahin duruşunu sürdürmesi mümkün değil. Fed yıl sonuna kadar faiz artırmayı tamamen durdurmakla kalmayacak, aynı zamanda rotayı tersine çevirecek ve faizleri düşürecek. Bu olduğunda ise altın fiyatları yeni döngüsüne başlayacak.

“Bu, altın fiyatları için bir sonraki büyük döngünün başlangıcı olacak”

Keith Neumeyer’e gore, Fed’in para politikası ekseni muhtemelen 2022’nin 4. çeyreğinde değişecek. Bu da değerli metallerde bir başka boğa rallisini teşvik edecek. Neumeyer, şu açıklamayı yapıyor :

Fed’in mevcut politikasını desteklediğini gördüğümüzde, bu yıl muhtemelen faizleri iki veya üç kez daha artıracak. Piyasa gerçekten çatladığında, bunun olmasını bekliyorum. Fed geri dönüp, faizleri düşürmeye başlayacak. Bu, altın fiyatları için bir sonraki büyük döngünün başlangıcı olacak.

Altın fiyatları

“Dünyanın daha düşük bir ABD doları görmesi gerekiyor”

Neumeyer, daha yüksek faiz oranlarının ülke içinde ekonomik büyüme için sorun yaratacağını söylüyor. Ancak bununla sınırlı kaymayacağını belirtiyor. Aynı zamanda daha güçlü bir ABD doları getireceğini ifade ediyor. Bunun da borcu dolar cinsinden olan ülkeler için maliyetli olacağını kaydediyor. Neumeyer, konuya ilişkin olarak şunları söylüyor :

ABD doları, durmadan yükseliyor. Dünya için iyi değil. Çünkü orada dolar cinsinden çok fazla ABD borcunuz var. Bu borcun çoğu yabancı ülkelere ve yabancı şirketler ait. Dolayısıyla maliyetleri artıyor. Dünyanın daha düşük bir ABD doları görmesi gerekiyor. Bunu başarmanın yollarından biri de faizleri tekrar düşürmek.

“Fed’in başka seçeneği yok”

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere Fed, fils toplantısında faiz oranlarını 75 baz puan artırdı. Ayrıca, Fed Başkanı Jerome Powell, bir sonraki toplantısında 75 baz puanlık bir artırım daha gerçekleşebileceğini ima etti. Neumeyer’in yorumları, bu gelişmelerden sonra geldi.

READ ALSO:   Altın İçin Rekor Tahmin Yapıldı : Tarih Bile Verdi !

Neumeyer, 2022’nin 4. çeyreğindeki ilk faiz indiriminin muhtemelen ‘sadece süreci başlatmak için küçük’ olacağını söylüyor. Neumeyer’e göre, faizleri son seferinde yarım puan indirmeyecekler. Çünkü, bunu yaparlarsa kaos ortaya çıkacağını söylüyor.

Altın fiyatları

Neumeyer, bir Fed pivotunun, merkez bankası şahin duruşunu tersine çevirdiği zaman enflasyonun başarılı bir şekilde evcilleştirileceği anlamına gelmediğini kaydediyor. Aksine, Fed’in, 1980’lerde Fed Fonları oranının çift hanelere yükseltildiği yıllarda olduğu gibi, enflasyonla mücadele için oranları yeterince yükseltmesi mümkün olmayabilir. Bu durumda, Fed’in bu yılki muhtemel hareket tarzı basitçe şudur : Enflasyonla mücadeleyi bırakın. Neumeyer, görüşlerini şu şekilde izah ediyor :

Enflasyondan vazgeçeceklerini düşünüyorum. Enflasyonu kontrol altına alabileceklerini sanmıyorum. Paul Volcker, faizleri %20’yükselterek yaptı. %20 oranlarını göremeyeceğiz. %5 görebiliz. Peki, ABD tuketicisi ne kadar karşılayabilir? %6, %7. Bu ne yapacak ? Konut durma noktasına gelecek. Gıda fiyatları ile enerji fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerindeyken Fed’in başka seçeneği kalmayacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Bugün Altın, BTC et SHIB'e Dikkat : FED Depremi Olabilir !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button