Bu Rakamlara Hazır Olun ! – Kriptokoin.com

Altın, doların zayıflamasıyla Salı günü yükseldi. Ancak ABD enflasyon verileri ve Federal Reserve’in politika kararı öncesinde fiyatlar dar bir aralıkta kaldı. Analistler piyasayı yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

“Altın boğaların, bundan yararlanmaya çalışması mümkün”

Spot altın, basın zamanında %0,3 artışla 1.786,28 dolardan işlem görüyordu. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,3 artışla 1.796,90 dolara yükseldi. Dolar endeksi %0,2 düştü. Böylece, dolar fiyatlı külçeyi diğer para birimlerini tutan alıcılar için daha çekici hale getirdi. Bu arada Kasım ayı ABD TÜFE verileri, bugün TSİ ile 16.30 da gelecek. IG Market stratejisti Yeap Jun Rong, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Piyasa gözlemcileri, FOMC toplantısı öncesinde oran beklentilerinin şahin bir şekilde yeniden ayarlanmasının gerekli olup olmadığını ölçmek için TÜFE verilerini sindirecek. Altın boğaların, daha yüksek bir hareket için enflasyonu düşürme anlatısından yararlanmaya çalışması mümkün.

Altın

Analistlerin ABD TÜFE öncesi beklentileri

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere piyasalar, Fed’in yılın fils toplantısında faiz oranlarını 50 bps artırmasını bekliyor. ANZ Bank, bir notunda şu hususların altını çiziyor :

Yetkiler faiz oranlarının bir süre daha kısıtlayıcı kalacağını söylüyor. Bununla birlikte, Fed’in faiz artırımlarını yavaşlatması bekleniyor. Zayıf bir enflasyon verisi, bu sürenin beklenenden daha kısa sürmesine neden olabilir.

Düşük faizler, getiri sağlamayan altını tutmanın fırsat maliyetini azalttığı için külçe için faydalı olma eğilimindedir. Goldman Sachs, gerçek talep etmenleriyle birlikte altının uzun vadede oldukça değişken Bitcoin’den daha iyi performans göstermesini bekliyor.

Reuters teknik analisti Wang Tao, spot altının muhtemelen 1.780 doları yeniden test edeceğini söylüyor.

Altın

RJO Futures kıdemli piyasa stratejisti Daniel Pavilonis’a göre, piyasalar Fed’in önünde geriliyor. Bu yüzden analist, önümüzdeki birkaç gün oldukça dalgalı bir piyasa bekliyor.

READ ALSO:   Bu Seviyelere Koşuyoruz ! – Kriptokoin.com

Saxo Bank emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, “Önemli veri öncesinde, piyasanın mevcut gücü, geçen hafta birkaç kez desteğin bulunduğu bir seviye olan 1.765 doların altında bir kırılma ile test edilecek” diyor.

Kinesis Money analisti Carlo Alberto De Casa, fils piyasadaki gelişmelerin etkisini değerlendiriyor. Bu doğrultuda analiste, « Yatırımcılar önümüzdeki birkaç yıl içinde güçlü talep üzerine bahse giriyor. Bu ortamda, değerli metaller için genel senaryo destekleyici olmaya devam ediyor” diyor.

“Bunun sıfır getirili altını baltalaması gerekiyor”

City Index piyasa analisti Fawad Razaqzada’ya göre, trader’lar 1.800 dolarlık kilit direnç seviyesine saygı gösteriyor. Bununla birlikte analist, bu hafta gerçekleşecek büyük merkez bankası olayları öncesinde kar almanın altını etkilediğini söylüyor. Analiste de Bu bağlamda, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Sarı metalin kırılıp bu seviyenin üzerinde tutunup tutunmayacağı, Fed’in Çarşamba günü faiz oranlarıyla ilgili kararını açıkladığında ne kadar şahin olup olmayacağına bağlı. Fed, nihai faiz oranının %5 veya daha yüksek olacağını belirtirse, bu tahvil getirilerini desteklemeye devam edecek. Dolayısıyla bunun da sıfır getirili altını baltalaması gerekiyor.

Altın

“Bu haftaki olaylar, dolar ve altın için yön eğilimini belirleyecek”

Piyasa stratejistlerine göre, yatırımcıların Fed’in gelecek yılın başlarında faizleri daha agresif bir şekilde artırması gerekebileceğine dair korkulara tepki göstermesi ve keskin bir ekonomik gerileme olasılığını artırmasıyla altın vadeli işlemleri geçtiğimiz ay toparlandı. Ekonomik bir gerilemenin, güvenli liman yatırımı olarak altının çekiciliğini artırması mümkün. Fawad Razaqzada, şu açıklamayı yapıyor :

Şimdilik herhangi bir işlem yapmaya gerek yok. Çünkü, bu haftaki olaylar en azından yıl sonuna kadar dolar ve altın için yön eğilimini belirleme potansiyeline sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Bu Seviyelere Koşuyor ! – Kriptokoin.com

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Leave a Comment