General

“Bu Hafta Çok Önemli” Dev Tahminci : Altın’da Bunları Bekleyin !

Altın fiyatı, yeni haftaya yükselişle girdi. Gramme altının fiyatı neredeyse 1.000 dolar olurken dolar/TL paritesi 16.5 liraya yakınlaştı. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altına yönelik yeni yol haritasını açıkladı. İşte detaylar…

Altın fiyatları yükselişe geçti : Neler etkiliyor ?

Altın fiyatları, bu yıl daha fazla faiz artışına işaret eden güçlü bir ABD istihdam raporunun ardından, bir önceki oturumda yaklaşık yüzde 1 düştükten sonra Pazartesi gününe yükselişle başladı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Merkez Bankası (FED), Haziran ve Temmuz politika toplantılarında yarım puanlık faiz artırımı yolunda ilerliyor ve Cuma günkü istihdam raporu, faiz artırımı olasılıığha da da art. Peki, yerel bazda, gram altında neler bekleniyor ? Gram altını neler etkiliyor?

Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler !

Gram altın, dolar ve TL paritesinin yükselişi ile değer kazancı gerçekleştirdi. Geçtiğimiz hafta enflasyon verisi, beklenenin altında gelirken piyasalar, « süper bono » isimli bir aracı bekliyor. İslam Memiş, bu haftanın önemine dikkat çekerek “ekonomide yeni paketlerin kısa zamanda açıklanmasını beklediğini” söylüyor. Söz konusu paketin açıklanması durumunda doların 16 lirenın altına inebileceğini düşünen Memiş, bu durumun piyasalarda « ters rüzgara » sebep olabileceğini savunuyor.

READ ALSO:   "Büyük Operasyon" Altın Öngörüleri Çıkan İsim Uyardı: Bu Hafta...

Enflasyon hakkında da yorumlarını açıklayan Memiş’e göre yüksek enflasyon verileri tüm dünyayı etkisi altına alırken ABD’de fils 40 yılın zirve enflasyonu görülüyor. Memiş, « Dünyada insanlar kontrollü bir şekilde fakirleştiriliyor. Türkiye’de enflasyon mevsimsel etki nedeniyle özellikle yaz aylarında düşüş eğilimi gösterebilir. Ancak ben 2023 yılının ortalarına kadar enflasyonun kalıcı olmasını ve yükselmesini bekliyorum,” ifadelerini kullandı.

Web3, Meme ve Metaverse Coin Analizi: Bu 11'i Uçuyor!

İslam Memiş’in yeni yol haritasında sırada neler var?

Enflasyon, dolar ve ekonomik paket açıklamalarının ardından uzman isim, Mayıs ve Haziran’da gram altın için yükseliş, Temmuz ayında ise zirve beklentisini ortaya koymuştu. Ancak uzman, gram altının beklenenden daha hızlı bir şekilde hedefine ulaştığını söyledi. Bu nedenle yeni yol haritasını açıklayan İslam Memiş, “Temmuz’da beklediğimiz seviyeler daha erken geldiği için artık Eylül hazırlığımız başladı. Ekim ayı bizim için hedef olacak. Bugüne kadar nakit değerli mal değersizdi artık nakit değerli mal değersiz hale geldi,” ifadelerini kullandı.

Uzmana göre, bundan sonraki hedefimiz ekim. Yatırımcıların amacı ise nakit birikimini artırarak küresel piyasalardan alınacak etkinin en aza indirgenmesi. Eylül ayında başlayacak ve Ekim ayında iliklerimize kadar işleyeceğini söylediği küresel ekonomik krizin, birçok ülkeyi zora sokacağını belirtiyor. Bu nedenle Ekim hazırlığının önemli olduğuna dikkat çekiyor.

READ ALSO:   Bu Metaverse Coin İçin Önemli Haber : Ünlü Borsaya Girdi !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button