General

Bu Gelişme, Altın Fiyatını Belirleyecek !

Altın fiyatları, doların fils düşüşünü sürdürmesi ve yatırımcıların hisse senetlerine geri dönmesiyle yön bulma mücadelesinin ardından Perşembe günü mütevazı bir yükselişle tamamladı ve Cuma günütiyoluna devam.

George Milling-Stanley : Altın fiyatının daha da tırmanması için yer var

Piyasadaki gelişmeleri değerlendiren State Street Global Advisors baş altın stratejisti George Milling-Stanley’e göre, yüksek faiz oranları, büyük, tarihi tabloya uymasa bile altına zarar veriyor.

Ancak George Milling-Stanley, Rusya’nın Ukrayna’daki savaşından kaynaklanan keskin enflasyonist baskılar ve yaşam maliyetini yıl boyunca %5 aralığında yüksek tutmasını beklediği ABD’deki yüksek işgücü maliyetleri göz önüne alındığında, altının daha da tırmanması için yer olduğunu düşünüyor.

Altın

Bu durumun, altın ve altına yatırım yapmak isteyenler için bir fırsat olduğunu belirten stratejist, değerli metallerin, enflasyon en az bir çeyrek boyunca %5’in üzerinde kaldığında daha iyi performans gösterme eğiliminde da olduğunu.

Steven Barrow’a gore dolar zayıflamaya başlayabilir

Bu arada traderlar, özellikle 10 yıllık Hazine faizinin Mayıs başındaki %3,12’lik yüksek seviyesinden %2,76’ya düşmesiyle birlikte, Hazine getirilerinin yakın zamanda bir zirveye ulaşıp ulaşamayacağını tartıyorlar.

READ ALSO:   Altın Gelecek Haftalarda Bu Seviyelerden Fiyatlanacak !

Uzun süredir piyasa oynaklığı dönemlerinde güvenli liman varlıkları olarak görülen altın, fils aylarda ve haftalarda hisse senetleri gibi « riskli » varlıklarla daha fazla hareket ediyor parallèle, bu da uzun süredir bazını analistlerin can.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, dolar yaklaşık iki hafta önce on yılların en güçlü seviyesine ulaştı. Ancak doların ana rakiplerine karşı gücünü gösteren Dolar Endeksi (DXY), Perşembe gününe kadar geçen hafta boyunca %1,2 düştü. Standard Bank’ın G-10 stratejisi başkanı Steven Barrow dahil olmak üzere bazı stratejistler, doların zayıflamaya başlayabileceğini tahmin ediyor.

Altın

“Fed’in gözünü kırpabileceğine inanmadan, altın satın almak isteyen çok az yatırımcı var”

TD Securities ekonomistlerinin raporuna göre, şahin bir Federal Rezerv (Fed), çok az taleple birlikte altın üzerinde ağırlık oluşturmaya hazırlanıyor. Ekonomistelere göre, niceliksel sıkılaştırma (QT), likiditeyi hızlı bir şekilde tüketirken, Fed büyümeyi yavaşlatıyor ve herkes bunu biliyor. Ekonomistler, bu durumun, analitiği önümüzdeki aylarda fiyat hareketi için kritik bir bilgi kaynağı olarak konumlandırdığını belirtiyor. Ekonomisteler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Tendance takipçileri satın alma programlarını tamamladılar ve hala long kalıyorlar. Bu da makro anlatımın altına yönelik yatırım talebini azaltarak, momentum aşağı yönde devam ederken ufukta ek olumsuzluk olduğunu gösteriyor. Fed’in gözünü kırpabileceğine inanmadan, altın satın almak için kalan çok az katılımcı var, bu da hala altın olarak bir tasfiye boşluğu bırakıyor.

Altın

“Sarı metal finansal yatırımcılardan herhangi bir ivme görmüyor”

Commerzbank’taki ekonomistlere göre, risque pozitif iştahı finansal piyasalara hakim olduğundan yatırımcılar için parıltısını kaybettikten sonra altın yatay bir seyir izliyor. Buna ek olarak ekonomistler, biraz daha zayıf olan ABD dolarının neredeyse hiç destek vermediğini belirtiyor. Ekonomistler, piyasadaki gelişmeleri şu şekilde okuyorlar :

Piyasa katılımcıları arasında risque iştahının bir kez daha arttığı mevcut piyasa ortamında altın çok fazla talep görmüyor. Biraz daha zayıf olan ABD doları bu sabah neredeyse hiç destek vermiyor. Geçtiğimiz iki gün, altın ETF’lerinden tekrar çıkışlar oldu, bu da altının finansal yatırımcılardan herhangi bir ivme görmediği anlamına geliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Haftaya Altın Fiyatı İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Dikkat!

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button