General

Bu Altın Tahminlerine Dikkat : Analistler, O Rakamları Bekliyor !

Tüm gözler gelecek haftaki Fed kararında. Altın ise, Cuma günü iki günlük düşüş momentumunu tersine çeviriyor. ANZ Bank stratejistleri, sarı metalin yukarı yönlü bir hareketi onaylamasını bekliyor. Öte yandan, piyasa analisti Dhwani Mehta ise, altının savunmasız göründüğünü söylüyor.

“Altın konsolide oluyor, aralık kararsız görünüyor”

Altın, Mayıs ortasından bu yana 1.800-1.860 dolar aralığında işlem görüyor. ANZ Bank’taki stratejistler ise, yukarı yönlü bir hareketi onaylamasını bekliyor. Ancak, bunun için sarı metalin 1.900 doları geçen bir kırılma yapması gerekiyor. Bu doğrultuda stratejistler, şu tahminleri yapıyor :

1.800-1.900 dolarlık mevcut fiyat aralığı, fiyatlar aralığın son iki tarafını da kırana kadar net bir yön sağlamayacak. Kısa vadeli bir boğa görünümünden önce, 1.900 doların üzerinde ikna edici bir kırılma gerekli olacak. Bu seviye aynı zamanda bir tendance kırılması anlamına geliyor. Bu seviyenin kırılırsa, altın önceki 1.950 dolar ve 2.000 dolar seviyelerinin kapılarını açar. Bu analizdeki anahtar destekler 1.800 dolar ve 1.760 dolar.

Altın

“Sıkılaşan merkez bankaları, büyüme korkularını yeniden ateşledi”

Kriptokoin.com haberlerinden takip ettiğiniz üzere, enflasyon oranları yükseliyor. Ayrıca, olası bir resesyona ilişkin süregelen korkular hala devam ediyor. Bu durum da yatırımcıların güvenli liman aramasına neden oluyor. Böyle bir ortamda altın, haftanın fils işlem gününde önemli kazançlarla işlem görüyor.

READ ALSO:   4 Analistten Kritik Tahminler : Altın Bu Diplere Gidiyor !

Öte yandan enflasyonu bastırmak için dünya çapında sıkılaşan merkez bankaları, büyüme korkularını yeniden ateşledi. Sıcak enflasyon ve Fed öncesi toplantı endişesi, dolar çevresindeki hissiyatı desteklemeye devam ediyor. Bununla birlikte ABD Hazine verimlerinde küçük bir gerilemeye rağmen değerli metal önemli kazançlar elde etti.

Altın fiyatı için izlenmesi gereken önemli seviyeler

Piyasa analisti Dhwani Mehta altının yönünü tayin etmek için Technic Confluence Detector’u (TCD) kullanıyor. TCD, altın fiyatının çok önemli günlük 200 SMA’dan 1.842 dolardan destek aldığını gösteriyor. Dhwani Mehta, analizlerine şu yönde devam ediyor.

Bununla birlikte, ikincisinin altında sürekli bir hareket, önceki günün en düşük seviyesi olan 1.840 doları riske atacak. Bu seviyed, günlük S1 pivot noktası ve haftalık Fibonacci %23,6 geri dönüşü birleşiyor. Bir sonraki ilgili aşağı yönlü hedef 1,833 dolar. Bu seviye, aylık Fibonacci %38,2 geri çekilme ve S2 günlük pivot noktasının birleşimi.

Altın alıcıları kumdaki çizgi olarak 1.829 doları takip ediyor. Bu seviye, önceki haftanın en düşük seviyesi ile haftalık S1 pivot noktasının kesiştiği yer.

Altın

Yukarı yönde, 4 saatlik 5 SMA, günlük ve haftalık Fibonacci %38,2 geri çekilmelerinin hepsinin çakıştığı 1.845 dolar bölgesinde güçlü bir direnç görülüyor. Daha da yukarılarda, günlük 5 SMA’nın, günlük Fibonacci %61,8’lik geri çekilmenin ve günlük 10 SMA’nın 1.850 dolarda birleştiği yerde boğalar meydan okuyacak.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Bu Seviyelere Oynuyor ! – Kriptokoin.com

Bu arada, ikincisinin üzerinde bir kaboul, önceki günün en yüksek seviyesi olan 1.855 doğru yeni bir ilerlemenin kapılarını açacak. Ayrıca, bunun üzerinde haftalık Fibonacci %61,8’lik 1.857 dolarlık geri çekilme incelenecek. Aylık %61,8 Fibonacci ve günlük R2 pivot noktasının 1.863 dolardaki buluşma noktası, altın boğaları için kırılması zor bir ceviz olacak.

Altın
Détecteur de Confluence Technique

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Birçok Kez Bilen Ekonomist, Altın ve Bitcoin İçin Tarih Verdi!

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button