Bu 3 Kripto Para Şirketine Dikkat : Savci Soruşturuyor ! – Kriptokoin.com

Yetkiler bu kripto para şirketlerinin, resmi olarak teröre finansör ilan edildiğine dair kanıtları olduğunu ve kuralları ihlal ettikleri söylüyor.

Kripto para şirketi Nexo soruşturma altında

Kripto kredi kuruluşu Nexo, kara para aklama, vergi suçları ve dolandırıcılık iddialarıyla ilgili olarak Bulgaristan’daki yetkililer tarafından soruşturuluyor. Bulgaristan Savcılığı Perşembe günü yaptığı açıklamada, Nexo’nun ‘suç faaliyetlerini etkisiz hale getirmek’ için bir soruşturma başlatıldığını bildirdi. Savcı, operasyona 300’den fazla kişinin katıldığını söyledi.

Açıklamada, ‘Platformu kullanan ve kripto para transferi yapan bir kişinin resmi olarak teröre finansman sağlayan kişi ilan edildiğine dair kanıtlar toplandı.’ diye belirtildi. Bloomberg’in haberine göre, Nexo’nun Bulgaristan’daki ofisi soruşturma kapsamında polis tarafından basıldı.

Bu 3 Kripto Para Şirketine Dikkat : Savci Soruşturuyor !

Nexo, Twitter’daki bir ileti dizisinde ilgili makamlar ve düzenleyicilerle iş birliği yaptığını söyledi. Açıklamada şunlar söylendi :

‘Bildiğiniz gibi AB’deki en yozlaşmış ülke olan Bulgaristan’daki Nexo ofislerinden birinde yetkililer var’ ‘Grubun müşteriyle yüz yüze olmayan, yalnızca arka ofis işlevleri olan bir Bulgar kuruluşu hakkında ilgiliar AML ve vergiyle. KYC/AML konusunda en katı kuruluşlardan biriyiz.’

Şirket 110 çalışanını işten çıkarıyor

Kripto para komisyonculuğu Blockchain.com, est gücünün %28’ini veya yaklaşık 110 çalışanını işten çıkardığını ve hırpalanmış kripto para birimi endüstrisinde korkunç bir kan akıtma haftöndiasğna kan Perşembe günkü iş kayıpları, Blockchain.com’un başarısız hedge fonu Three Arrows Capital’e verdiği kredilerde 270 milyon dolarlık bir isabetle boğuşurken, Temmuz ayında yaklaşık 150 çalışanını işanını i undalmas geldi.ndışten ksonzak çır

Bir Blockchain.com temsilcisi yaptığı açıklamada ‘Kripto ekosistemi, rotası geçen yılın zorluklarından düzelirken önemli ters rüzgarlarla karşı karşıya’ dedi. Ardından ‘Ürün tekliflerini taleple daha iyi dengelemek için, şirketi doğru boyutlandırmak için işletme maliyetlerini ve personel sayısını azaltmak gibi zor bir karar aldık.’ diye ekledi.

Blockchain’in kayıpları, ABD borsası Coinbase’in personelinin %20’sini veya yaklaşık 950 kişiyi işten çıkaracağını duyurmasının ardından Ethereum geliştirme firması ConsenSys’in 100 veya daha fazla çalışanı işten çıkarmayı planladığı haberlerinin ardından, kriptoda korkunç bir haftayı bir araya getirdi.

Geçen yılın Nisan ayından bu yana sektörde yaklaşık 27.000 kişinin işini kaybettiğini tahmin edilmektedir. Blockchain.com, 2021’in basında 160 çalışandan büyüyerek şimdi 280 kişilik bir kadroya sahip. Şirket, etkilenen tüm çalışanların, ayrıntıları ülkeye göre değişen kıdem paketleri aldığını söyledi.

Thai SEC, bu şirketi araştıracak

Kriptokoin.com olarak daha önce belirttiğimiz üzere Tayland’ın en üst düzey mali düzenleyicisi, iflas etmiş Zipmex’i yerel yasaları ihlal etmek ve ‘izinsiz bir dijital varlık fonu yöneticisi’ çalıştırmaktan soruşturacak. SEC, platformun, kullanıcıların yatırımlarından getiri elde etmesini sağlayan ZipUP ve ZipUP+ programlarını araştıracak.

Gözlemci daha önce Zipmex’in CEO’su Akalarp Yimwilai’ye bir uyarı mektubu yazmıştı. Kripto firmasının yıllar içindeki faaliyetlerine daha fazla ışık tutmak ve böylece düzenleyici incelemeden kaçmak için 12 Ocak’a kadar vakti var.

Şirket, uzayan ayı piyasasının ana kurbanları arasında yer aldı. Geçen yıl Temmuz ayında, dalgalı piyasa koşullarını gerekçe göstererek müşterilerin para çekme işlemlerini durdurdu ve zor durumdaki kripto platformları Babel Finance (48 milyon $) ve Celsius Network (5 milyon $) için 53 milyon $’lık risk oldtardçaya

Zipmex bir kurtarma planı sunabilecek ‘ilgili taraflarla’ olası satın alma anlaşmalarını tartışmaya başladı. Ayrıca, nihai bir kurtarma stratejisi ve bazı müşterilere geri ödeme yapabilecek multi-milyonluk bir bağış toplama konusunda SEC ile toplantılar yapılmasını istedi. Çabalara rağmen, Zipmex sorunlarını çözemedi ve iflas koruması için başvurdu. Tayland, Singapour, Endonezya ve Avustralya’da faaliyet gösteren firma, Asya’nın önde gelen kripto para borsaları arasında yer aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button