BTC, DOGE’u Unutun ! Bundan Alın – Kriptokoin.com

Nouriel Roubini, tüm borç bombalarının ve diğer dokuz mega tehdit baş gösterdiği için BTC yerine bunu korumamız gerektiğini söylüyor. Kriptokoin.com olarak kriz kahini olarak bilinen ismin açıklamalarını sizler için derledik.

BTC yerine buna yatırım yapıyor

Nouriel Roubini’ye göre Savaş, borç krizleri ve demografik bir ‘saatli bomba’ da dahil olmak üzere on ‘mega tehdit’, yatırımcıları altına akın ettirecek ve böylece sarı metalin fiyatının 2028 yıden yınümes elcadar. Nouriel, ‘Önümüzdeki birkaç yıl içinde, altının yüksek tek haneli getiri oranlarından düşük çift haneli getiri oranlarına sahip olmasını beklerim’ dedi. ‘Önümüzdeki beş yıl içinde… getiri oranlarının yılda yüzde 10 civarında olmasını bekliyorum.’ dédi.

Altının beş yıl boyunca yılda yüzde 10 artacağını, bunun sonucunda altının ons başına 3.000 doların üzerinde bir fiyatla sonuçlanacağını tahmin etti, bu da genel olarak yüzde 60’lık sad bir getiri. BTC gibi dijital varlıklar yerine altını tercih ettiğini de vurguladı.

Roubini, aynı zamanda ‘Dr. Doom’, acımasız ekonomik tahminleri ve 2008 mali krizini gerçekleşmeden önce doğru tahmin etmesi nedeniyle, 2023’te hem hisse senetlerinin hem de tahvillerin düşmesine neden olacak bir ‘stagflasyonist depresyon’ başlayabileceğdi.ini söyle

Tehditer Jeopolitik

Roubini, Çin, Rusya, İran ve Kuzey Kore gibi ‘revizyonist güçlerin’ önümüzdeki yıllarda dünya hakimiyeti için ABD ve Avrupa’ya meydan okuyacağını söyledi. Örnek olarak bir ABD müttefiki olan Tayvan’ı seçti. ABD donanma şefi Michael Gilday’i tekrarlayarak, Çin’in 2023’te Tayvan’a saldırarak Çin ile ABD arasında daha fazla gerilime neden olabileceği konusunda uyardı.

READ ALSO:   Altın Bu Seviyeleri Görecek ! – Kriptokoin.com

Roubini, ‘[Çin Devlet Başkanı] Xi, Çin’de reform yapmak istediği için değil, anakara Çin’i Tayvan ile birleştiren başkan olarak tarihe geçmek istediği için üçüncü kez iktidara geldi’ dedi. Ardından ‘Son zamanlarda Biden, Çin’in Tayvan’ı işgal etmesi veya hatta bir deniz ablukası uygulaması durumunda ABD’nin bu çatışmaya doğrudan müdahale edeceğine dair açıklamalar yaptı.’ diye ekledi.

Böyle bir çatışmanın ‘ABD ile Çin arasında tamamen nükleer bir savaşa’ dönüşeceği ve ABD’nin Tayvan’a olan bağlılığından vazgeçmesi durumunda askeri bir müttefik olarak güvenilirliğini kaybedeundaği yard.

Fed sıkılaştırması muhtemelen duracak

Federal Rezerv, Haziran 2022’de yüzde 9,1 ile zirveye ulaşan enflasyonu dizginlemek amacıyla geçen yıl faiz oranlarını 425 baz puan artırdı. Roubini, Fed’in faiz oranlarını en az yüzde 6’ya yükseltmesi gerektiğini, ancak bunun ‘ciddi’ bir durgunluğa ve borç patlamalarına neden olacağı düşünülürse bunu yapması pek olası olmadığını söyledi. Fed’in sıkılaştırma döngüsünü değiştireceğini veya durduracağını öne sürdü.

Ancak Roubini, bu para politikası tepkisinin daha sonra ‘enflasyon beklentilerinin çıpadan çıkmasına’ neden olacağını ve orta vadede ‘en az’ yüzde 5 ila 6’lık bir enflasyona yol açacağını söyledi. Yaptığı açıklamada şunları söyledi :

“Kamu sektöründe vergileri artırma veya hükümet harcamalarını kısma konusunda yetersiz kalıyoruz” Bu zaten geçen yıl oldu ve olmaya devam edecek. Aşırı miktarda özel ve kamu borcuyla başa çıkmak için enflasyon vergisini kullanacağız.

Mega tehditler kitabı

Kitap, geleceğimizi tehlikeye atan on tehlikeli eğilim ve onlardan nasıl kurtulacağımız adlı kitabında Roubini, borç krizlerini, küreselleşmeden uzaklaşmayı, saatli demografik bombayı, iklim felaketlerini, Yapay Zekayı ve diğer faktörleri tüm insanlığı tehlikeye atan ve ‘mega tehditler’ olarak tanımlıyor.

READ ALSO:   Kıdemli Analist, Altın Fiyatları İçin Bomba 2023 Tahmini Yaptı! – Kriptokoin.com

Kitaptaki ana tema, bir sorunu çözmenin başka bir sorunu daha da kötüleştirebileceğidir. Örneğin Roubini, iklim değişikliğini düzeltmek için yeşil enerjiye büyük yatırımların gerekli olduğunu, ancak bu tür yatırımların insanların yaşam standartlarında bir düşüş gerektireceğyorini.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Ciddi Düşüş Olabilir ! – Kriptokoin.com

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button