Bitcoin İçin Ayı Piyasası Bitti mi? İşte Kritik Tarihler! – Kriptokoin.com

Bitcoin fiyatı, 20.000 dolar seviyesinin üzerine hızla çıkıyor ve analistleri BTC fiyatının nereye gidebileceği konusunda spekülasyon yapmaya yönlendiriyor.

Bitcoin a-t-il piyasası bitti mi ?

Piyasa geçen haftaya göre teknik olarak hala ayı piyasasında olsa da, yatırımcı hissiyatı iyileşiyor. Duyarlılığı beş ağırlıklı kaynak kullanarak ölçen kriptoya özgü bir metrik olan Fear and Greed Index’e göre, yatırımcıların pazar hakkındaki duyguları aylık en yüksek seviyeye ulaştı.

Bitcoin İçin Ayı Piyasası Bitti mi?  İşte Kritik Tarihler!

Bitcoin fiyatı şu anda psikolojik olarak önemli olan 21.000 dolar seviyesinin üzerinde ve birçok analist ve trader, BTC fiyatının bir sonraki adımda nereye gidebileceği konusunda düşüncelerini yayınlıyor.

Bitcoin ticaret hacimleri endişe kaynağı olmaya devam ediyor

Bitcoin fiyatı FTX öncesi seviyelerinden henüz toparlanamadı. Ançak Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere BTC, 8 Kasım 2022’den bu yana ilk kez 13 Ocak’ta 21.095 doların üzerine çıktı. Bazı analistler, mevcut yükseliş eğiliminin sürdürülebilmesi için BTC fiyatının 21.000 dolar desteğinin üzerinde kalması gerektiğine inanıyor. Glassnode analizinde şunlar belirtildi :

« 1 Ocak’ta başlayan yenilenen bir yükseliş eğilimi, Bitcoin’i 18,6 – 18,9 bin dolar seviyesine getirdi. Ancak 19-21 bin dolar civarında yeni bir ticaret kanalı talep etmek için 19 bin doları geçmek gerekiyor. Bitcoin orta vadeli bir düşüş eğilimi ile karşı karşıya olduğundan, bu seviyeler civarında direnç bekleniyor. Tendance Fiyat çizgisini aşamazsa, 16-17 bin dolar alanına doğru bir geri çekilme bekliyoruz.

Bitcoin İçin Ayı Piyasası Bitti mi?  İşte Kritik Tarihler!

18.000$ civarında islem hacminin olmaması, mevcut zincir üstü ve merkezi borsa (CEX) faaliyetindeki zayıflığı gösteriyor. En büyük hacimler ve genel aktivite 16.000 dolar seviyesini çevreliyor gibi görünüyor, bu da bunun mevcut fiyat aralığından daha sağlam bir taban olduğunu gösteriyor. 21.000 doların üzerindeki seviyeleri çevreleyen daha az hacimle, Bitcoin’in rallisi 21.095 dolarla sınırlanabilir.

READ ALSO:   "Yeni Selloff Olabilir" Usta Analistler, Altın İçin Bunları Bekliyor!

Bu sadece bir ayı piyasası rallisi mi?

Bitcoin, sıkılaşan bir makro ekonomide büyük borsa işten çıkarmaları, Gemini ve Genesis yasal sorunları ve ABD Meclisi kripto odaklı bir alt komitenin potansiyel kurulması dahil olmak üzere hala ters rüzgarlarla karşı karşıya. Ek olarak, Bitcoin’in göreceli güç endeksi (RSI) şu anda BTC’yi aşırı alım olarak gösteriyor. RSI analizine göre fiyat düzelirken keskin bir düşüş trendi oluşabilir.

Bitcoin İçin Ayı Piyasası Bitti mi?  İşte Kritik Tarihler!

Makro piyasalar da büyük direnç seviyelerinde. ABD Doları endeksi (DXY) kilit destek konumunda, bu da Bitcoin gibi riskli varlıkların endeks toparlanırsa satış görmeye başlayabileceği anlamına geliyor. Bitcoin, hisse senetleri ile ilişkili olmaya devam ediyor ve SPX mini vadeli islem endeksi de geri çekilme belirtileri gösteriyor.

Tarihsel analiz, yeni bir BTC tabanına işaret ediyor

Bitcoin şu anda 200 haftalık hareketli ortalamasının altında ve bağımsız piyasa analisti Rekt Capital’e göre Bitcoin fiyatı, tarihsel verilere göre makro dibe vurmuş olabilir. Tarihsel olarak “Croix de la mort” seviyesi 23.500 dolar dip gösteriyor.

Traderlar ve teknik analiz, bir boğa veya ayı piyasasının ne kadar süreceğini doğru bir şekilde tahmin etmeleriyle bilinmese de, bağımsız piyasa analisti HornHairs, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşmasının ne kadar süreceğini tahmin etmek için 2015’e ait tarihsel verileri aktardı.

READ ALSO:   Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler !

2015’ten 2017’ye kadar olan boğa piyasası, aynı sayıda gün süren 2018’den 2021’e kadar olan boğa piyasası ile uyumlu olarak 1064 gün sürdü. Traderlar, 2017’den 2018’e ve 2021’e kadar devam eden ayı piyasasını mevcut piyasayla eşleştirirse, Bitcoin’in tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması 1.001 gün sürer.

Mevcut koşullara ve mevcut fiyat kırılmasının gücüne rağmen, Bitcoin geçmişte birçok teknik analistin yanıldığını kanıtladı. Riskten kaçınan traderlar, Bitcoin’in nihayet bir boğa piyasasına girip girmediğinin bir göstergesi olarak, daha yüksek fiyatlarla artan ticaret hacmine dikkat etmeyi düşünebilir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   FED Başkanı Konuşuyor : Altın ve Bitcoin Sıçradiı !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button