Bitcoin et Altın etkilendi ! – Kriptokoin.com

Kripto para piyasası bugün ABD’den gelecek enflasyon verilerine odaklanmış durumda. Verilerin beklenen düzeyde gelmesinin ardından altın ve Bitcoin fiyatı hareketleniyor.

ABD enflasyon verileri ardından Bitcoin ve altın harekete geçti

Geçtiğimiz aylarda ABD’de enflasyon sırasıyla %7,7 ve %7,1’e gerilemişti. ABD enflasyon verileri, Kasım ayında yıllık %7,1 ile %7,3 olan beklentinin altına geldi. Aralık ayının tüketici enflasyonu ise %6 seviyelerinde tespit edildi. Piyasa beklentisi de enflasyonun yüzde 6.5 gelmesi yönündeydi. Bu arada ABD’deki enflasyon, Haziran ayında %9.1 ile 40 yılın zirvesine yükselmişti. beklentiler yönünde düşük gelen enflasyon, kripto para ve altında piyasasını hareketlendiriyor.

BTC fiyatı 18,000 dollar aştı

BTC fiyatı enflasyon verilerinin ardından %4’ün üzerinde değer kazandı. Geçen haftadan bu yana olan kazancını %7’nin üzerinde tutuyor. Bununla birlikte ekonomistler, enflasyonun gelecek yıl düşmesini beklerken, resesyon risklerinin oldukça yüksek olduğunu belirtiyor. BTC fiyatı böyle bir durumda daha fazla satış baskısıyla karşı karşıya kalabilir. Yazım sırasında, BTC ile birlikte ETH et ADA gibi en büyük kripto paralarda yükseliyordu. XRP ise değer kaybeden tek altcoin’di.

Benzer şekilde altın fiyatları da yükseliyor. Gram, çeyrek ve ons altın yazım sırasında %0,5 civarında yeşilde. Enflasyon verileri genel olarak piyasalara olumlu yansıdı. Kriptokoin.com olarak beklentilere bu yazıda yer verdik.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları FED'in Ardından Bunu Bekliyor!

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Leave a Comment