Bitcoin Değil, Bundan Alma Zamanı ! – Kriptokoin.com

Jeffrey Gundlach, altının ons başına 1.800 dolar seviyesini geçmesinin ardından bitcoin yerine altın almak için iyi bir zaman olduğuna inanıyor.

Bitcoin yerine bundan alıyor

Gundlach Salı günü ‘Just Markets’ internet yayınında altının geçen yıl dolar dışı bazda iyi performans gösterdiğini, ancak son zamanlarda ABD doları cinsinden de performans göstermeye başladığını söyledi. Gundlach ‘Son iki buçuk yıldır altında yatay hareketler dışında pek bir hareket olmadı. Diğer para birimlerinde altın oldukça iyi performans gösterdi. Şimdi dolar zayıflarken altın geri döndü ve yukarıda 200 günlük hareketli ortalaması,’ dedi.

Tahvil Kralı : Bitcoin Değil, Bundan Alma Zamanı !

Altın, Gundlach’ın 2023’te sahip olunacak varlıklara yönelik tavsiyelerinden biri. Açıklamalarında ‘Altın satın almak ve altına sahip olmak için oldukça iyi bir zaman. Sahip olunacak tavsiyelerimden biri, yaklaşık 1.800 dolardan yükselişe geçtiğim altındı. Şu anda bunun çok üzerinde değiliz’ dedi.

Şubat Comex altın vadeli işlemleri en son, gün için %0.15 kayıpla 1.873.60 dolar seviyesinde işlem görüyordu. ABD dolar endeksinin 115’e geri dönmediğini görmeyen Gundlach’a göre, altının bu yılki düşüşü, 2022’de zaten zirve yapmış olan ABD dolarının düşmesine yardımcı olacak. Kriptokoin.com olarak belirttiğimiz üzere anlık olarak endeks 103,30’du.

Makro görünüm, enflasyon, Fed ve durgunluk

Milyarder ‘Bond King’ Gundlach, piyasa gözlemcilerine makro açıdan bakıldığında, Federal Rezerv’in yılın ikinci yarısında daha agresif adımları nedeniyle getiri eğrisinin ‘çığlık atan durgunluk’ olduğunu söyledi. Bu, 2023’te yaklaşmakta olan bir durgunluğa işaret eden birçok göstergeden sadece biri.

READ ALSO:   Altın ve Bitcoin İçin Perşembe Önemli Gün : İşte Beklentiler !

Yaklaşan durgunluğa işaret eden diğer göstergeler arasında tüketici tasarruf oranındaki dramatik düşüş, tüketicilerin kredi kartlarına yönelmesi, Konferans tarafından yayınlanan Önde Gelen Ekonomik Endeks (LEI) ıy son ISM PMI verile. Gundlach, TÜFE bu yıl düşerken negatif enflasyonu dışlamadığını söyledi. Şişmenin hareketini sallanan bir sarkaçla karşılaştırdı.

Tahvil Kralı : Bitcoin Değil, Bundan Alma Zamanı !

‘Enflasyon oranının %9,1’den %2’ye düşeceğine ve sonra sihirli bir şekilde orada duracağına inanmak saçma. Bir sarkacınız olduğunda bu neredeyse bir fizik kanunu gibidir. Aşırıya vardığında ve yay boyunca geri gitmeye başladığında, Aksi takdirde, ortada durmuyor. Ortayı geçiyor,’ diye açıkladı Gundlach.

Fiyat baskısı düşebilir

Fed enflasyonu tekrar %2’ye çekmeyi başarırsa, fiyat baskısı çok daha fazla düşecektir. Gundlach, ‘2023 boyunca %2’ye ulaşırsa, enflasyonun muhtemelen yıldan yıla eksiye gideceğini düşünüyorum’ dedi.

2023’te DoubleLine Capital CEO’su, tahvil piyasasının artık borsadan çok daha ucuz görünmesiyle tahvillerde pek çok fırsat görüyor. ‘Tahvil piyasası, borsa için bariz bir şekilde ucuz ve ben 60-40’lık bir portföy değil, daha çok 40-60’lık bir portföy gibi, hatta tahviller, hisse senetleri ve diğer şeyler içeren 40-25-15’lik bir portföylik öneriyorum.’ dédi. Ardından ‘Tahvil tahsisi bu yıl çok daha ödüllendirici olacak.’ diye ekledi.

Tahvil Kralı : Bitcoin Değil, Bundan Alma Zamanı !

Gundlach, tahvil piyasasının neye işaret ettiğini aktararak, Fed’in yüzde 5’e varan oranlarda sorun yaşayacağını ve bu yıl faiz oranlarını düşürmek zorunda kalacağını da sözlerine ekledi. ‘Tahvil piyasası fiyatlandırması, Fed’in yüzde 5’e çıkmayacağını gösteriyor. Mayıs veya Haziran’a kadar yüzde 5’in biraz altına çıkaracaklar ve ardından indirime başlayacaklar. Ayrıca 2023’ün sonunda, Fed fon oranı Tahvil piyasası tarafından bugün olduğundan daha düşük olacağı tahmin ediliyor’ dedi.

READ ALSO:   Bu 3 Kripto Para Şirketine Dikkat : Savci Soruşturuyor ! – Kriptokoin.com

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

READ ALSO:   Ethereum Satan Efsanevi Borsacı : Bundan Alın, Mükemmel !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button