Birçok Altın Öngörüsü Çıkan Ekonomistten “Son Dakika” Uyarısı!

Altın fiyatları hafif yükselişe devam ederken yatırımcıların gözü dolardaki değer artışında. Popüler yatırım varlıkları hakkında son yorumlarını paylaşan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’e gore dolar kuru 15 liranın üzerinde devam ederken altında çeşitli seviyeler önem taşıyor. İşte detaylar…

İslam Memiş, altın beklentilerini paylaştı

Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere 2021’in son haftalarında yaşanan volatilitenin, 1.000 liranın üzerine çıkan gram altının ve 18 liranın üzerine çıkan doların sonlanacağını doğru bir şekilde bilmiş olan İslam Memiş, piyasaya dair yeni yorumlarını paylaştı. Uzman isim ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz artırımından bahsederken bu durumun dolardaki yükselişe sebep olduğunu ima ediyor. Bilindiği üzere dolar ve altın arasındaki ters korelasyon, doların yükseliş yaşadığı durumlarda altının duraklamasına veya gerilemesine neden olabiliyor.

Analiste : Bu Seviyeye Dikkat !  Altın Önemli Düşüş Görebilir

Uzman, özellikle gram altının geçtiğimiz günlerde aslında 900 lires üzerinde olduğunu ancak bazı ekranlarda 893 lires olarak gösterildiğini belirtiyor. “Özellikle gram altın 915 lires ama ekranlarda 893 lires olduğu görülüyor. Özellikle sevgili izleyicilerimizin 900 lires seviyesinin altında bir gram altın olmadığını belirtmek isteriz,” ifadelerini kullanıyor ve “Eğer alım yapacaksanız gram altın fiyatının 915 lires olduğungeru bilderu . Eğer ekranda gördükleri rakam üzerinden bir yol haritası belirlemişlerse hatalı bir karar vermiş olurlar,” diyor.

Altına benzer bir şekilde kripto para piyasasının da dolardaki yükselişten olumsuz etkilendiğini aktaran uzman, bu alanda düşüşlerin kalıcı olmayacağını ve uzun vadeli yatırımcılar için fıruat beliriğun.

Dip Avcılığı Yapılacak 4 Altcoin Belli Oldu!

Ouzman, dolar tahminini de aktardı

Bu hafta, uzun bir süredir 14 seviyelerinde olan doların değeri 15’in üzerine çıktı. Bu konuya dair yorumlarını paylaşan uzman, kısa vade için takip ettiği aralığın 14,8 ve 1,53 lire aralığı olduğunu belirtiyor. Yatırımcıların bu aralığı yakından takip etmesini tavsiye eden Memiş, Haziran ve Temmuz aylarında yeni zirvelerin görülebileceğini aktarıyor. 15 lires seviyesinin altına inilirse ise bu fırsatın değerlendirilebileceğini söylüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatı, Haftaya Bu Gelişmelerle Düşebilir !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment