General

Analistlerden Kritik Altın Fiyatları Tahminleri: Eylül’e Kadar…

Altın fiyatları, haftalık ve günlük darbeleri düzeltiyor. Yatırımcıların ve traderların odak noktası, ABD dolarında ve Federal Rezerv’in alacağı kararda. Piyasa analisti Ross J Burland’a gore sarı metal için %50 ortalama geri dönüş ve %38,2 Fibonacci düzeltmesi odak noktasında duruyor.

Dolar endeksi zirvesinden biraz aşağı kaydı

Altın fiyatları, yatay seyrediyor ve son arzın yükseliş düzeltmesi içinde duruyor. ABD doları, sarı metalde boğalara bir fırsat veren haftaya başlamak için biraz baskı altında. Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere piyasalar, 26-27 Temmuz’daki FOMC toplantısını bekliyor. Fed, 100 baz puanlık faiz artırımı geri çevirdikçe, dolar Federal Rezerv duyarlılığında yeniden düşünmeye maruz kaldı. Sonuç olarak, DXY’ye göre, Pazartesi günü dolar 107’nin altına düştü. Geçen hafta taze bir boğa döngüsünde 109,29’a kadar yükseldi.

Bir dizi ekonomik önlem, Fed konuşmacıları arasındaki şahin önyargıya katkıda bulundu. Birincisi, ABD enflasyonu, Mayıs ayındaki %8,6’dan Haziranda %9,1’e yükseldi. Bu da yeni bir kırk yılın en yüksek seviyesine işaret etti. Hem manşet hem de temel önlemlerle bir kez daha yukarı yönlü sürpriz yaptı. Bu ve diğer veriler küresel faizleri destekliyor. Ayrıca, doları boğa döngüsü içinde daha yükseğe gönderdi.

READ ALSO:   "Fiyat Baskılanacak" Stratejistler, Altın Beklentilerini Paylaştı !
Altın fiyatları

Valeurs Mobilières TD : Dolar, FX’in kralı olmaya devam edecek

Haziran ayındaki FOMC toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında, Baskan Jerome Powell, Fed’in rotasını değiştirmesi için enflasyonun gevşediğine dair ‘zorlayıcı kanıtlara’ ihtiyacı olalir. Bunu ‘bir dizi düşen aylık enflasyon verisi’ olarak tanımladı. O zamandan beri Fed’den Raphael Bostic, “son şey yolunda” dedi. Ayrıca Mester, daha küçük bir artırım için hiçbir neden olmadığını söyledi. PDG de San Francisco Mary Daly ise, 75 bp’nin ‘en olası duruşu’ olduğunu kaydetti. TD Securities analistleri, şu yorumu yapıyor :

Bunun baska bir yolu yok. Fed’in elinde bir enflasyon sorunu var. Bu yüzden USD, FX’in kralı olmaya devam edecek.

“Altın fiyatları pandemi öncesi seviyelere meydan okuyor”

TD Securities analistleri, altın fiyatlarının şu an için sarı metalde bir ayı piyasası trade rejiminin teyidi olarak trend dönüşü eşiğini geçtiğini söylüyor. ChartVision Trend analizleri, Eylül ayına kadar 1.821 dollar seviyesinin altına bir kırılmanın sarı metalde bir ayı trendi oluşturacağını gösteriyor. Bu kapsamda analistler, şu tahminlerini paylaşıyor :

Altın böcekleri domino taşları gibi düştü. Ayrıca, fiyatlar o zamandan beri 1.600 dolara doğru giderken çeşitli destek seviyelerini kırdı. Fiyatlar, şimdi pandemi öncesi seviyelere meydan okuyor. Bu yüzden, altındaki en büyük spekülatif grup, giriş seviyeleri test edilirken şahin bir Fed rejimi altında acıyı hissetmeye başlayacak.

Altın fiyatları

Son olarak, analistler, en son CFTC raporu dikkate alındığında, geçen hafta büyük miktarda uzun vadeli işlem yapılmasına rağmen, prop-trader kohortunun son derece büyük bir pozisyon boyutuna sahip olmaya devam ettiğini söylüyorlar. Bu bağlamda analistler, şunları söylüyor :

Bu nedenle, ‘tasfiye boşluğunda, bu büyük pozisyonlar en savunmasız olanları. Bu da sarı metalin daha da aşağı yönlü olmaya devam ettiğini gösteriyor.

Altın fiyatları teknik analizi : Kartlarda bir boğa düzeltmesi olabilir

Piyasa analisti Ross J Burland’a gore, haftalık bir perspektiften, kartlarda bir boğa düzeltmesi var. Bu doğrultuda analist, şu seviyelere dikkat çekiyor :

Fib’leri karşılayan gri alanlara göre fiyat dengesizliklerinde azalma olasılığını göstermek için aşağıdaki grafikte Fibonacci düzeltme ölçeği çizdik. Bununla birlikte, grafikte gösterildiği gibi aylık 1.676,86 dollars en düşük seviyelere er ya da geç ulaşılabilir.

XAU

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Bugün Altın ve Bitcoin İçin Kritik Veri Açıklanacak : İşte Beklentiler !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button