General

Analistler Altın Tahminlerini Açıkladı : İşte Beklentiler !

Altın piyasası, Mayıs ayından bu yana yaklaşık %4’lük bir düşüşle en büyük kaybını gördü. Bu yüzden sarı métal bir kez daha, hafta sonuna topallayarak girdi. Analistler, piyasadaki gelişmeleri yorumluyor ve tahminlerini paylaşıyor.

Altın bazı önemli karşı rüzgarlarla karşı karşıya

Altın yatırımcıları arasında, bu satışın nihayet piyasada kalan kayıtsız long’ların bazılarını sarstığına dair bir umut var. Birçoğu bu sarsıntıyı bekliyor ve uzun vadeli yükseliş bahislerine ekleme yapmak istiyor.

Bununla birlikte, altın bazı önemli karşı rüzgarlarla karşı karşıya. Bu nedenle bunun daha büyük bir hareketin başlangıcı olabileceği görüşü de var. Kıymetli metalin karşılaştığı en büyük engel, Federal Rezerv’in faiz oranlarını agresif bir şekilde artırmaya devam etmesi.

Altın

ABD NFP beklentilerin üzerinde geldi, resesyon korkuları hafifledi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere piyasalar, zaten Fed’in faizleri bu ayın sonunda 75 baz puan daha artırmasını bekliyordu. Bu beklentiler ABD dolarını 20 yılın zirvesine çıkardı. Ayrıca, tahvil getirilerini %3’ün üzerine itti.

Federal Rezerv’in enflasyon konusundaki kararlı duruşunu durduracak pek bir şey yok. Çünkü, ABD ekonomisi Haziran ayında 372.000 iş yarattı ve veriler beklentileri aştı. Verilerin bunu göstermesinin ardından Cuma günü durgunluk korkuları hafifledi.

READ ALSO:   Haftanın Altın Fiyatları Grafiği Çıktı : İşte Beklentiler ! – Kriptokoin.com

FOMC, ufukta potansiyel kredibilite sorunları görüyor

Korkular biraz yatışmış olsa da, tamamen yok olmadılar. Ancak bu, merkez bankasının enflasyonu kontrol altına almaya çalışmasını engellemeyecek. Bu hafta, Federal Rezerv’in Haziran ayı para politikası toplantısının tutanakları, Komite’nin ufukta potansiyel kredibilite sorunları gördüğünü ortaya koyuyor. Katılımcılar, tutanaklarda şu açıklamaya yer verdiler :

Pek çok katılımcı, halkın Komite’nin politika duruşunu gerektiği gibi ayarlama kararlılığını sorgulamaya başlaması halinde, yüksek enflasyonun yerleşik hale gelebileceği konusunda Komite’nin karşı karğunıu riskariya old. Bu konuda katılımcılar, açık ve etkili iletişimle birlikte para politikasının uygun şekilde sıkılaştırılmasının fiyat istikrının yeniden sağlanmasında elzem olacağını vurgulad.

Altın

“Fiziki altın piyasasında arz/talep dengesizliği var”

Altın piyasasını rahatsız etmeye devam eden bir diğer konu da vadeli işlem piyasasında görülen rehavetle ilgili. Görünüşe göre bireysel yatırımcılar fiziksel piyasadan fiyatlandırılıyor.

ABD Darphanesi verileri, Haziran ayında geçen yıla göre %76 düşüşle sadece 44.000 ons altın sattığını gösteriyor. Şaşırtıcı düşüş, külçe talebinin yılın büyük bölümünde güçlü kalmasıyla geldi. Bazı analistlere göre, fiziki piyasada, primleri yüksek tutan bir arz/talep dengesizliği var. Analistler ayrıca, daha düşük fiyatların piyasayı sıfırlayabileceğini söylüyorlar.

Altın

“Petrolün düşüş trendi sona erene kadar altın muhtemelen onu takip edecek”

Son olarak, yatırımcılar tahvil getirilerine ve ABD dolarına dikkat ederken, essence fiyatlarına da dikkat etmeliler. Altın için kötü bir haftaydı. Ancak, essence daha keskin bir düşüş gördü. Kısa bir süre varil başına 100 doların altına düştü. Essence hafifçe toparlandı, ancak bir durgunluk yaklaşıyorsa, piyasanın mevcut fiyatları tutması zor olacak. L’analyste de Kıdemli teknik Jim Wyckoff, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Durgunluk endişeleri üzerine jambon essence fiyatları düşüş eğiliminde. Bu nedenle, essence fiyatları istikrar kazanana ve düşüş trendi sona erene kadar altın muhtemelen onu takip edecek. Tarihsel olarak yüksek enflasyonun metalleri desteklemesi gerekir. Ancak şu anda, durgunluk ve metallere yönelik düşük tüketici ve ticari talep korkuları, yükseliş yönlerini gölgede bırakıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Bu Seviyelere Gidiyor !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button