General

Analistler Altın Tahminiyle Korkuttu : Sert Dalga Geliyor !

Yatırımcılar, Federal Rezerv’in politikasını agresif bir hızda sıkılaştırmaya istekliliği üzerine altından uzaklaştı. TD Securities’deki stratejistler, altın fiyatlarının enflasyonu kontrol etmek için verilen ek sinyaller üzerine sert bir şekilde düşebileceğine inanıyor.

“Şahin Fed, altın pozisyonlarının agresif azaltılmasına neden oldu”

Değerli metal, 2.000 dolar psikolojik seviyesi civarından geçen haftaki geri çekilmesini devam ettirerek haftaya düşüşle başladı. Spot altın yazının yazıldığı sıralarda günlük bazda %0,74 düşüşle 1.917 dolardan islem görürken, altın vadeli işlemleri %0,85 kayıpla 1.917,8 dolardan fiyatlandı.

Federal Rezerv’in daha agresif bir politika sıkılaştırmasına yönelik piyasa beklentileri, sermaye akışlarını getirisiz altından uzaklaştıran kilit bir faktör oldu. Altının kısa vadede tekrar 2.000 dolardan yükselmeye çalışma olasılığının keskin bir şekilde düştüğünü belirten TD Securities’deki stratejistler, şu değerlendirmeyi yapıyor :

ABD Merkez Bankası’nın, yüksek enflasyon ve potansiyelin üzerinde bir ekonomiye Yanit olarak, Mayıs ayında en az 50 baz puan ve Haziran ayında da muhtemelen 50 puan daha artıracağına dair artan beklenti, par yöneticilerini agresif bir şekilde altın pozisyonunu azaltmaya sevk etti.

altın

TDS : Fed’in ek sinyalleri, altını keskin bir şekilde düşürecektir

Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere son kırık yılın en yüksek enflasyonuyla mücadele etmek için gittikçe şahinleşen Fed beklentileri, ABD faizlerini yeni zirvelere taşırken ABD dolarını da iki yıldan fazlaı bir vesineardç . Bu da dolar cinsinden emtia fiyatları üzerinde baskı yaratan bir başka unsur oldu. destek vermek için çok az şey yaptı, bu da en az direnç yolunun aşağı yönde olduğunu düşündürdü.

Stratejistlere göre, spesifikasyonlar, Keskin bir şekilde yüksek oranların fiyatı düşüreceği endişeleri arasında agresif bir şekilde kısa süreli satın almayı artırırken, altın fiyatının kısa vadede tekrar 2,000 Dolara doğru bir KOSU denemesi olasılığı Keskin bir şekilde düştüğü için longue bahisleri de azalttı. Stratejistler, altın fiyatının bundan sonra nasıl hareket edeceğine ilişkin olarak şu tahminde bulunuyor :

Jerome Powell ve arkadaşlarından, enflasyonu kontrol etmek için ekonomiyi maddi olarak yavaşlatmaya istekli olduklarına dair herhangi bir ek sinyal, fiyatları keskin bir şekilde düşürecektir.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Altın, BTC et SHIB Yatırımları O Gelişmeyi Bekliyor ! Işte Olacaklar

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button