Analiste de “Şoklara Hazır Olun”, Altın İçin Bu Seviyeleri Bekliyor !

Bir analist olan Selçuk Ergin (Selcoin), yatırımcılara “gram altında şoklara hazır olun” diyerek uyardı ve Haziran ayının başında altın için neler yaşanacağını yorumladı. İşte detaylar…

Analiste : “Gram altın için şoka hazır olunmalı”

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere kıymetli metalin fils fiyat düzeltmesinin ardından ikinci haftalık kazancını kaydetmesiyle değerli métal fiyatları ivme kazanmaya devam etti. Dolar endeksi arka arkaya ikinci hafta düştü ve gösterge 10 yıllık banknot altı haftanın en düşük seviyesine geriledi ve her ikisi de sarı metalin gücünü destekledi. Ancak kazançlar, ABD Fed’in Mayıs 2022 toplantısının tutanaklarındaki agresif duruşuyla sınırlandı. Ek olarak, küresel hisse senetlerinde bir soluklanma, külçenin cazibesini baltaladı. Bu nedenle, bir altın yatırımcısının kısa vadede altın fiyat hareketini etkileyebilecek önemli tetikleyiciler konusunda dikkatli olması önem kazanmaktadır.

Altın En İyi Enflasyon Koruması Değilse O Zaman Nedir?

Selcoin gram altında izleme moduna geçildiğini söyledi ve enflasyona ciddi bir darbe olacağını aktardı. Analiste göre haftanın kapanış gününde kritik fiyatlamalar göreceğiz. FED’in Eylül ayında parasal açıdan sıkılaşmaya gideceği beklenirken Türkiye’nin de diğer ülkeler gibi faiz artış rotasına girmesi gerektiğini vurguladı. Selcoin, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Peki güvenli liman neresi ? Bunlardan 1 gramme numérique altın diğer gram gümüş. Bu hafta ve önümüzdeki süreçte güvenli liman. Bu hafta kapanışlarda beraber önemli bir kapı açılıyor. Önemli bir eşik daha geçiliyor. Altına dolara yatırım yapan Kur Korumalı Mevduat’tan da faydalanabilir. Ama benim için en makul yatırım fiziki gram altın. Gram altında şoka hazır olmamız gereken bir sürece evirildik.

Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Tarihleri ​​ve Gelişmeleri Pas Edin !

İzlenmesi gereken seviyel hangileri?

Analiste göre gram altın 980 lires tırmanmışken 1.000 lires görülebileceğini aktarıyor. “910’lu alım seviyeleri artık 940 TL oldu”, diyen analiste, MB’den bir müdahale olması durumunda yalnızca birkaç günlük gevşeme yaşanabileceğini belirtiyor. “En son 900’lü seviyeleri uzun süre işledik. Yatırımcı artık arkaya yaslandı. Ons altında 1865 seviyesinde kapanış gelirse gram altın 1000 TL’in üzerine atacaktır kendini,” ifadelerini kullandı.

READ ALSO:   FED'e Rağmen Altın Bu Seviyeleri Görecek !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment