General

Analiste “Büyük Dalga Yolda” Bomba Altın Tahmini Yaptı !

Piyasa analisti Selçuk Ergin, dolar ve altın hakkında yeni beklentilerini paylaştı. Ergin’e göre doların yükselmesi, enflasyon dalgasını tetikleyecek. Analiste, gerçekleşmesi beklenebilecek yeni süreci takipçileriyle paylaştı. İşte detaylar…

Selçuk Ergin, altın ve dolar yatırımcılarını uyardı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere doların 17 liraya yükselmesi, gram altında da 1.000 liranın görülmesini tetikledi. Twitter’da “Selcoin” olarak tanınan Selçuk Ergin, sosyal medya hesabında, beklentilerini paylaştı. Selcoin’e gore doların yükselişi ile birlikte yeni enflasyon dalgası gelecek. Bu nedenle, altın ve dolar yatırımcılarını uyardı. Analiste, dolar ve altındaki tarihi zirvelere dikkat çekti. Enflasyon konusunda, yeni bedeller ödeyeceğimiz bir sürecin başladığını belirtti. Selcoin, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Geçmiş olsun. Dolar/TL ve gram altında yükselişler başladı. İnsanın ici parçalanıyor. Bunu kar olarak bile değerlendirmek istemiyor insan. Bu pik yükselişlerin enflasyona getiri olacak. Süper Bono gelecek fiyatlar düşecek baskıyla vatandaşın dolarını ve altını satacağı dönem.

Analiste : Altın Fiyatı Aralık'a Kadar Bu Seviyelerde Olacak !

Mevcut trendin enflasyonda yeni dev dalgalara sebep olacağını belirtiyor. Faizin artacağını, düşmeyeceğini öne sürüyor. Gram altında yükseliş bekleyenlerin mevcut durumun tadını çıkaracağını söylüyor. Öte yandan yeni yatırım yapmak isteyenler için riskli bir durumun ortaya çıktığını belirtiyor.

Gramme altında 1.400 lires seviyeleri hedefte

Selcoin, “risque primlerimiz çok yükseldi” ifadelerini kullanıyor. Bunun, iflas riski olduğunu söylüyor. Brezilya ile aynı skalada olduğumuzu, ancak bir ayrışma yaşandığını belirtiyor. Şu an Türkiye’nin riskli bir konumda olduğuna işaret ederken « Brezilya parasının değer kazanması için faiz artırdı ama biz faiz düşürdük », ifadelerini kullandı. Süper Bono’nun gelmesi durumunda bile doların 15’ten aşağıya inmeyeceğini düşünüyor. Dolar’da destek seviyesi olarak 16,44 lirayı işaret ediyor. Önümüzdeki dönemde pik yaşanacağını ve 20 lires son türlü görüleceğini düşünüyor.

Yeni Dalga Geliyor" 3 Uzman Altın Beklentilerini Paylaştı!

Gramme altın, 1.000 lirayı gördü. Altın fiyatı, 2021’in son haftalarındaki bir yükselişten bu yana 1.000 lirenın üzerine çıkmamıştı. Yazım sırasında 1.022 liradan islem gören gram altın için beklentiler daha da yüksek. Selcoin, gram altını 900 lires alanların zararlarını kurtardığını bildiriyor. Genel olarak, destek seviyesi olarak 974 lireya işaret ediyor. Destek seviyesine dönülmediği sürece, yükseliş trendinin devam edeceğini aktarıyor.

Genel olarak 1.400 dolar seviyelerinin görüleceğini savunuyor. Analiste, “985 bandı görülürse değerlendirilebilir” ifadeleri ile analizini sonlandırıyor. Bu sırada ons altın 1.849 dolardan el değiştiriyor. Yazımızı sonlandırırken, bunların yalnızca analist görüşü olduğunu belirtmekte fayda var. Yatırımcılar, yatırımlarını kendi araştırması doğrultusunda yapmalıdır.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button