General

Analiste, Altın için Haftalik Al-Sat Seviyelerini Verdi!

Altın fiyatları, Pazartesi günü ABD tatili nedeniyle gün içinde zayıf işlemlerle yatay seyretti. Analist Matt Simpson, sarı metalin 19 Mayıs’tan bu yana 1.805 dolar ile 1.880 dolar arasında kaldığını söylüyor. Bu yüzden analist, altın piyasasının yatırımcılardan çok traderlara hitap ettiğini belirtiyor.

“Altın, yeni yönlü hareket için bir katalizör arıyor”

Spot altın, basın zamanında %0,02 düşüşle 1.838,74 dolardan işlem görüyor. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,05 düşüşle en son 1.839,6 dolarda duruyor. Dolar endeksi, yaklaşık yirmi yılın en yüksek seviyesine yakın bir seviyeden aşağı kaydı. Bu da off-shore alıcılar arasında dolar fiyatlı külçe talebini kısmi de olsa yeniden alevlendirdi. City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson, şu değerlendirmeyi yapıyor:

Bugün ABD’de resmi tatil. Bu da likiditenin ve dolayısıyla oynaklığın muhtemelen daha düşük olacağı anlamına geliyor. Bu nedenle yeni bir katalizör olmadan altın üzerinde yönlü hareketler yapmayı zorlaştırıyor.

Altın

Bu arada, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki federal hükümet dairelerinin, Federal Rezerv Sisteminin ve hisse senedi ve tahvil piyasalarının, Pazartesi günü Haziran ayının tatili nedeniyle kapalı olacağını hatırlatalım.

READ ALSO:   Altın Fiyatının Sıradaki Seviyeleri Bunlar !

“Altın traderları, bu seviyeler arasında işlem yapmayı seçecek”

ABD Merkez Bankası, geçen hafta enflasyonla mücadele taahhüdünün altını çizdi. Bu doğrultuda gerekli faiz artırımlarını yapacağını gösterdi. Wall Street vadeli islemleri bu endişeler arasında erken kazanımlarını kaybetti. Bu nedenle Asya hisseleri de, nadir görülen bir ralliyi sürdüremedi. Matt Simpson, bu ortamda altın tahminlerini paylaşıyor :

Altın fiyatları, 19 Mayıs’tan bu yana 1.805 dolar ile 1.880 dolar arasında etkili bir şekilde dalgalı bir aralıkta. Bu da onu bir yatırımcı piyasasından çok bir commerçant piyasası yapıyor. Traderların 1.800 doların üzerindeki düşüşleri almayı tercih edeceğini düşünüyoruz. Ayrıca 1.880 doların altındaki rallieri satmayı seçeceğini tahmin ediyoruz.

SPDR Gold Trust’ın holdingleri artış gösterdi

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere ABD TÜFE verisi 8,6 ile tarihi zirvelere çıktı. Federal Rezerve’in de buna cevabı tarihi oldu. Fed, geçen Çarşamba Fed Fon Oranı’nı 75 baz puan artırarak, tarihe bir not düştü. Şahin görünümünü pekiştiren Fed, piyasaları sert bir şekilde vurdu. Altın da, güçlenen doların ve büyük merkez bankalarının faiz oranlarını artırmasının ardından geçen haftayı düşüşle tamamladı. Bunda faiz getirmeyen külçenin cazibesini azalmasının da önemli bir etkisi var.

READ ALSO:   "Son Şeyi Satıyorlar!" Uzmanlar Altın İçin Sıradakini Paylaştı!
Altın

SPDR Gold Trust dünyanın en büyük altına dayalı borsa yatırım fondudur. Altın ters rüzgarlarla karşılaşsa da SPDR, holdinglerinin Perşembe günkü 1.063.94 tondan Cuma günü %1,1 artışla 1.075.54 tona yükseldiğini söyledi. Bu da yatırımcıların altından kolayca vazgeçmediğini göstermesi açısından önemli bir gösterge.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   5 Altın Analistinden "Son Dakika" Tahminleri : Neler Bekleniyor ?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button