General

Analist ve Ekonomistler : Altın Bu Seviyelere Gidiyor !

Altın son birkaç haftadır dirençli. Piyasa bir konsolidasyon modelinde kalmaya devam etse de, yatırımcılar değerli metalden vazgeçmeye hazır görünmüyor. Peki, analistlere göre şimdi neler olacak ? İşte bazı uzmanların yorumları…

Altın fiyatı bu hafta ivme yakalayamadı

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere fiyatlar direnci 2.000 dolarda test ederken, haftaya büyük bir potansiyelle başlandı. Ancak, daha güçlü bir ABD doları ve artan tahvil getirileri ile karşı karşıya kaldığı için değerli metalin çıkış için yeterli ivmeye sahip olmadığı kısa sürede anlaşıldı. Altın fiyatları Pazartesi günü düşüş yaşadıktan sonra haftayı yüzde 1,7 düşüşle kapatıyor.

Profesyonel Analist, Haftaya Altın'da Bu Seviyeleri Bekliyor!

Altın, ABD doları endeksin 101’in üzerine çıkmasıyla ve böylece iki yılın yeni bir zirvesine ulaşmasıyla kritik bir destek tutuyor. Aynı zamanda, ABD 10 yıllık tahvil getirileri 2018 başından beri en yüksek seviyesi olan yüzde 3’ü görmenin eşiğinde. Tahvil getirileri ve ABD doları, ABD Merkez Bankası (FED) Başkanı Jerome Powell’ın ABD merkez bankasının önümüzdeki ay ve potansiyel olarak Haziran toplantısında faiz oranlarını 50 baz puan artırmaya hazır olduğunu doğrulamasard.

Analistlerin görüşleri ne yönde?

Yakın tarihli bir raporda, Bank of America’daki teknik analistler, altının bir “cup and handle” modeli oluşturduğunu söyledi. 1.940 dolara herhangi bir düşüşü satın alma fırsatı olarak görüyorlar. Analistler, “Taktik işlemler için 1.940/50 dolara yakın ve orta vadeli işlemler için 1.888 doların üzerinde ise uzun vadeli/satın alım düşüşlerini seviyoruz. Ölçülen hedeflerimiz 2.175 dolarun hala görülebileceğini gösteriyor,” diyor.

Bu Gelişmeler ve Seviyelere Dikkat : Haftaya Altın'ı Etkileyecek !

BofA, altın konusunda yükselişini sürdüren firma değil. S&P Global’deki analistler, değerli metaller konusunda yükselişini sürdürüyor. S&P analisti Bjorn Goosen, “Altına yönelik fiyat görünümümüz kısa ve orta vadede sağlıklı görünüyor ve jeopolitik ve makroekonomik belirsizliklerin ardından yaklaşık 1.900 dolar kalıyor” dedi. Son olarak, Wells Fargo da altın için yükseliş görüyor. Bankanın reel varlık stratejisi başkanı, “Hala altını seviyoruz ve 2022 yılsonu hedef fiyat aralığımızı ons başına 2.000-2.100 dolar olarak koruyoruz” dedi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button