General

Altın Yıl Sonunda Bu Seviyelerde Olacak!

Singapour’da bu hafta altın ve gümüş gibi varlıkların dahil olduğu değerli metaller konferansı gerçekleşti. Buradaki konuşmacılara göre, on yıllardır süren yüksek enflasyon, jeopolitik kargaşa ve artan küresel yavaşlama faktörleri, altın fiyatının ons başına 2.000 doları aşmasına yol açabilir. İşte konferansın detayları ve konuşulanlar…

Altın için büyük tahminler geldi

Bu hafta Singapur’da değerli metaller hakkında konuşuldu. Konuşmacılardan ilginç tahminler geldi. Altının yıl sonunda ons başına 2.000 dolara, gümüşün ise ons başına 26 dolara yükselebileceğini söyleyen Silver Bullion’un kurucusu Gregor Gregersen, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Onlarca yıl süren devasa bütçe açıkları harcamaları ve aşırı gevşek para politikalarından sonra, bir stagflasyon dönemine doğru gidiyoruz. Bu tür bir ortamda, fiziksel altın ve gümüş gibi güvenli liman varlıkları, sahip olabileceğiniz en iyi şeylerden bazıları.

"Satış Başladı" 3 Analiste : Altın Aralık'ta Bu Seviyeleri Görecek !

Bloomberg’e gore, StoneX Group’tan Rhona O’Connell’e göre külçe fiyatları 1.930 dolar seviyesinde dirençle karşı karşıya, ancak bu seviye temizlenirse teknik ticaret sayesinde 2 bin dolara ulaşılabilir. Ancak üç aylık nokta fiyat hedefini 300 dolar ile 1.825 dolar arasında indiren Citigroup, şahin Fed, yüksek reel oranlar ve nispeten güçlü bir dolar zemininin altın üzerinde ağırlık oluşturacak faktörler arasında olduğunu.

READ ALSO:   Altın Bu Seviyelere Gidiyor ! – Kriptokoin.com

Yıllık bazda hedefler 1.900 doların üzerinde

Citi analistleri, yüksek varlık piyasası volatilitesi ve stagflasyon korumalarının muhtemelen desteği yaklaşık 1.800 dolarda desteklemesiyle birlikte, 6-12 aylık sarı metal tahminlerini 1.900 dolarda tutuyorlar. Métaux Focus’taki danışmanlar, COVID-19 karantinaları ve ekonomik yavaşlama nedeniyle Çin’deki zayıf mücevher satışları ve bireysel yatırımları gerekçe göstererek bu yıl değerli metal talebinin düşeceğini düşünüyor.

"Eşi Görülmemiş Kriz" Usta İsimler, Altın Tahminlerini Açıkladı !

Grup, yıllık Gold Focus raporunda, “Politika oranları yükselirken ve enflasyon düştükçe, ikinci yarıda reel faizlerin ve getirilerin önemli ölçüde artmasını ve altın fiyatı üzerinde baskı oluşturmasını bekliyoruz” dedi. Gold Focus, geçen yılki 1.799 dolardan yüzde 1.7 artışla 2022’de altın fiyatının ortalama 1.830 dolar olacağını öngörüyor.

ABD enflasyonunun 41 yılın en yüksek seviyesine yükselmesi nedeniyle, altın fiyatı hafta sonuna doğru güçlü kazançlar kaydetti. Spot altın fiyatı da ons başına 23 dolardan fazla artarak 1870 dolar seviyelerine çıkarak kapanış bazında kırılma sağladı. Cuma günü altın, 5 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1.875.50 dolardan kapandı. Bu sırada gram altının fiyatı yüzde 1’lik bir artış ile 1030 lire civarında seyrediyor. Öte yandan, ons altının yükseliş oranı, yüzde 1.31.

READ ALSO:   Analistlerden Kritik Altın Fiyatları Tahminleri: Eylül'e Kadar...

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button