General

Altın Yaz Sonunda ve Aralık’ta O Seviyelerde!

Bir piyasa uzmanı gram altın için düşüşün alım fırsatı olduğunu belirtti. Öte yandan, bir diğer uzman Eylül ayına dikkat çekti. İşte detaylar…

Selcoin : Altın için alım fırsatı

Bir piyasa uzmanı olan Selcoin, değerli metal ve dolarda yaşanan düşüşlere yönelik yorumlarını aktardı. Yeni videosunda, genel olarak emtialardaki sert değer kaybı hakkında açıklamalar yaptı. Rus altınına yapılacak olan ambargo sonrası beklentilerini paylaştı. Selcoin’e göre, piyasalarda resesyona rağmen yükseliş beklentisi var. Ancak bunu, piyasaların karşılayamayacağını düşünüyor. Analiste, bu açıdan Rus altın ithalatına gelecek yasaklardan bahsediyor. Rusya’dan altın alınmamasının, zaten kit olan altını daha da kit hale getireceğini aktarıyor. Bu durumun, emtialarda yükselişe neden olabileceği düşünülmekte.

3 Analist Açıkladı: Altın Fiyatı Şimdi Nereye Gidiyor?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu’nun (BDDK) fils açıklamasının ardından doların sıkıştığını aktaran Selcoin, bunun kur üzerindeki baskıyı artırdığını söylüyor. Gram altının fiyatında gevşeme olduğuna dikkat çeken analiste göre çok kısa zamanda aşağı yönlü hamleler geldi. Gram altın, mevcut durumda alım açısından değerlendirilebilir. Selcoin, altındaki beklentileri hakkında aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Altın 2 defa 1000 TL üzerine çıktı. Yeni alıcı olsaydım alırdım. Şimdi ki seviyesini değerlendiririm. Yazın ayında gram altın 1400 lirayı görecek. Altına Rusya tarafından bir hamle gelebilir. Altın tarafında pozitif bir etki edebilir. Gramme altın 1000 TL üzerine kendini atabilir. Rusya bizzat Ruble’nin yükselişini tetikleyebilir.

Thon Kaya, Eylül ayına dikkat çekti

Öte yandan, Para ve Altın Piyasaları Uzmanı Tuna Kaya, hem değerli metal hem de Bitcoin’e yönelik beklentilerini aktardı. Kaya da BDDK’nın ticari kredi kullanımına yönelik uyarısına dikkat çekti ve bu durumun dolar ve altını baskılamasından bahsetti. Yourte dışında da ABD ve Avrupa Merkez Bankalarının faiz artırımına olumlu bakışından dolayı borsalardaki yüzde 30’luk düşüşe dikkat çekti. Hem yourte içi hem de yourte dışı bu etkenlerle beraber en fazla darbeyi, kripto paraların aldığını düşünüyor.

Analiste Başarılı : Bitcoin Bu Tarihte Dibe Vuracak !

Tuna Kaya’ya göre kripto paralar, Eylül ayı itibariyle yükselişler yaşayabilir. Kaya, ABD borsasının düşüş yaşamasına dikkat çekti ve bunun kriptoları nasıl etkilediğinden bahsetti. Kriptokoin.com olarak da bahsettiğimiz üzere LUNA gibi altcoin’lerin çöküşünün de piyasayı olumsuz etkilediğine dikkat çekti. Uzman, aşağıdaki ifadelerle analizini sonlandırdı :

Kripto paralarda 1,5 est bir hareketlilik olmayacak. Fed’in politikaları belirleyici olacak. Piyasaları desteklerse Fed, Bitcoin yıl sonunda 30 bin doları görecektir. Ancak faiz artırımına giderse kripto paralarda 2023’ün ortasına kadar büyük bir beklentiye girmemek gerekiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button