General

Altın ve Bu Coinlerden Alın!

Ukrayna ihtilafı, zaten kontrolden çıkmış ve essence, Enerji, Gıda ve aradaki son şeyin maliyetleri üzerinde etkisi Olan kontrolsüz enflasyon olasılığını artırmaya devam ederken, yatırımcılar, yatırımlarını ve sermayelerini korumak için bir böyle düşüşte couverture arıyorlar. Tarihi çöküşü bilen ünlü bir ekonomist, bu ortamda yatırımcılara altın, gümüş, Bitcoin ve bahsettiği üç altcoin’den almalarını tavsiye ediyor.

“Altın, gümüş, Bitcoin ve bu coin’lerle çöküşten korunun”

Kişisel finans kitabı ‘Rich Dad, Poor Dad’ın yazarı Robert Kiyosaki, 16 Nisan’da Twitter’da hiperenflasyonun etkilerini ve ABD ekonomisinde yaratacağı yaklaşan depresyonun ana hatlarını açıkladı.

Ekonomist, Uzun bir süredir enflasyonun tehlikeleriyle Birlikte gelen bir ‘çöküş ve depresyon’ Hakkında uyarıda bulunuyor ve Rezerv’in fédérale ekonomide sürekli par basmasının bir sonucu olarak Borsa da dahil olmak üzere, bir balon yükselirken kontrolsüz enflasyonun hızlanacağını tahmin ediyor. Robert Kiyosaki, şu ifadeleri kullanıyor :

Wiley COYOTE anı geliyor. En Büyük Kabarcık İflası (plus gros buste de bulles) geliyor. Baby Boomer’ın emekliliği çalınacak. 10 trilyon dolarlık sahte para harcaması sona eriyor. Hükümet, Wall Street et Fed hırsızdır. Hiperenflasyon Depresyon burada. Çakal uyanmadan altın, gümüş, Bitcoin satın alın.

Altın

Robert Kiyosaki, ekonomideki balon ile Wile E. Coyote anı (uçurumdan kaçan çizgi film karakterinin aşağı baktığında, havada durduğunu fark ettiği an) arasında bir benzetme yapıyor.

Robert Kiyosaki’nin enflasyona karşı önlemi

Özellikle, multi-milyoner işadamı, ABD para birimi “patlamak üzere” olduğundan, enflasyona karşı kendilerini korumak için insanlara altın, gümüş ve Bitcoin gibi emtialara yatırım yapmalarını tavsiye ettiği ilk sefer değil.

Gerçekten de, Amerika Birleşik Devletleri ve dünya çapındaki diğer ülkeler on yıllardır görülmeyen rekor düzeylerde enflasyon yaşarken, finans uzmanları enflasyona karşı bir önlem olarak hangi önlemleri uygulayabileceklerini düşünüyorlar. Robert Kiyosaki, Trends Research Institute’un kurucusu ve yöneticisi Gerald Celente ile birlikte daha önce 2022’de dikkat edilmesi gereken trendleri tartışmıştı ve şunları söylemişti :

Altın, gümüş ve Bitcoin. Faiz oranları yükseldiğinde düşecekler ama ekonomi de düşecek. Bu yüzden geçici olarak düşecekler ve sonra insanlar bunun ne kadar kötü olduğunu anladıkça çok hızlı bir şekilde tırmanacaklar.

Altın

Bu arada, daha önce Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere Robert Kiyosaki, tarihi çöküşten korunmak için altın, gümüş ve Bitcoin’e ek olarak Ethereum (ETH) ve Solana (SOL) alınmasını tavsiye etmişti. Bu makaleden ekonomistin paylaşımlarına bakabilirsiniz.

Ekonomiste : Enflasyon, ABD nüfusunun yarısını perişan edecek

Robert Kiyosaki’nin artan enflasyonun ‘ABD nüfusunun %50’sini yok edeceği’ konusunda uyardığını belirtmekte fayda var. Ekonomist, şu çarpıcı değerlendirmeyi yapıyor :

Amerikalıların %40’ının 1.000 doları yok. Yani enflasyon yükseldiğinde ABD nüfusunun %50’sini yok edeceğiz. Amerikalıların %40’ının hiçbir şeyi yok, enflasyon onları çok üzecek ; bir borsa çöküşü bebek patlamalarını (baby boomer) getirecek. Bu yüzden ciddi, ciddi başımız belada.

Altın

Son olarak, ekonomin günlük insanlar üzerinde çeşitli biçimlerde şekillenen etkileriyle birlikte, Robert Kiyosaki, ‘Kapitalist Manifesto’ adlı kitabında öngördüğü ile mevcut yönetim altında şu anda olanlar arasındaki paralelliklerin daha beliriklerin.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button