Altın ve Bu Coin Her Portföyde Olmalı!

ByteTree CEO’suna gore, altın ve Bitcoin gelecek yıllarda bir yatırım portföyünün önemli bileşenleri olacak. PDG Charlie Erith, bunun nedenlerini açıklıyor.

“Altın ve Bitcoin bir yatırım portföyünün önemli bileşenleri olacak”

Araştırma odaklı yatırım danışmanı ByteTree Asset Management’ın Lider Portföy Yöneticisi ve CEO’su Charlie Erith, piyasalar hakkında görüşlerini paylaştı. Erith, para politikası hatalarına karşı koruma olarak altın ve Bitcoin’in önemi hakkında yazdı. Kriptokoin.com‘Dan da takip ettiğiniz üzere altın ve Bitcoin’in iyi bir enflasyon koruması olduğu iddiaları vardı. Ancak Bitcoin’in, enflasyonun zirve yaptığı dönemde bu görevi yerine getiremediği açık.

ByteTree’nin kuruluşu 2014 yılına gidiyor. Şirket, Bitcoin ve diğer kriptoların yanı sıra altın ve gümüş üzerine yatırım çözümleri sunuyor. Ayrıca, kurumsal düzeyde kripto varlık verileri sağlıyor. ByteTree CEO’su şunları söylüyor :

ByteTree’de altın ve Bitcoin’in önümüzdeki yıllarda bir yatırım portföyünün önemli bileşenleri olacağına inanıyoruz. Yükselmeleri garantili olduğu için değil. Sonucta, geleceği bilmiyoruz. Ancak enflasyonist bir çağda, son iki yönde de politika hatasına karşı bir koruma görevi görüyorlar. Çok gevşek, kendi Bitcoin’iniz ve çok sıkı, kendi altınınız var.

Altın

Charlie Erith : Huzursuz bir ateşkes var !

ByteTree PDG’suna göre, ekonomik faaliyet yavaşlıyor, hasat üretimi artıyor ve emtia fiyatlarının soğuyor ve bunlar bir araya gelerek, şimdilik enflasyonist endişeleri gidermiş görünüyor. Erith, piyasanın, enflasyona karşı savaşın kazanıldığı konusunda cesaretlendirilmeye başladığını söylüyor. Ayrıca, faiz artırım döngüsünün sonuna gelindiğini ifade ediyor. Ancak, bunun huzursuz bir ateşkes olduğunu da not ediyor. Bu bağlamda Erith, şu açıklamayı yapıyor :

Bir Yandan, politika yapıcılar sıkılaştırıcı önlemler konusunda gevşerlerse, bir anda enflasyonist baskıları yeniden ateşleyecekler. Tehlike, Fed ve diğer merkez bankalarının kendilerini savaşın kazanıldığına ikna etmeleri. Ve bu nedenle parasal yolculuğun yönünü değiştirmeleri. Bu noktada enflasyon yeniden başlayacak. Belki de bol hasatlar gelecek yıl o kadar iyi olmayacak. Öte yandan, mevcut koşulların bile büyük bir ekonomik gerilemeye neden olduğu açık.

“Merkez bankaları zor bir seçimle karşı karşıya”

Bu nedenle Charlie Erith’e göre merkez bankaları, dünya ekonomisini çökertmek veya enflasyon kaplanını beslemek gibi zor bir seçimle karşı karşıya. Erith, ilkinin siyasi sonuçlarını sindirmenin zor olduğunu söylüyor. Bu doğrultuda açıklamasına şu şekilde devam ediyor :

Bu da enflasyonun kontrol altına alındığına dair herhangi bir kanıtın üzerine atlanacağını ve politikaların gevşetileceğini gösteriyor. Enflasyon özünde parasal bir fenomen olduğundan, bu koşullar altında ortadan kalkmayacaktır.

Altın

Nisan 2022’de ETP sağlayıcısı 21Shares ve ByteTree, “21Shares ByteTree BOLD ETP”yi piyasaya sürdü. Erith, “Bitcoin ve altını harmanlayan dünyanın ilk ETP’si” olduğunu söylüyor. Ayrıca, Bitcoin ve altından oluşan bir endeksi izleyerek bir enflasyon koruması olarak hizmet ettiğini kaydediyor. Buna ek olarak, son bir varlığın ters tarihsel oynaklığına göre aylık olarak yeniden dengelenmeyi amaçladığını belirtiyor.

READ ALSO:   "Kâr Satışları Olacak" Diyen Dev Tahminci Altın İçin Seviyeleri Verdi !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment