General

Altın ve Bitcoin O Gelişmeyi Bekliyor ! “Bu Seviyelere Düşebiliriz”

Altın fiyatı, aşırı satım RSI ortasında ayıların yakındaki desteğe saldırmasıyla yedi haftanın en düşük seviyesi civarında bulunuyor. Ekonomik yavaşlama korkuları yoğunlaştıkça ABD doları yukarı yönlü ivme kazanıyor. Bu durum, altını olumsuz etkiliyor ve getiriler düşüyor. Geçtiğimiz gün açıklanan tüketici endeksi verilerinin ardından bugün, altın ve BTC fiyatlarını etkileyecek yeni bir veri açıklanacak. ABD PMI’ı, enflasyonu çevreleyen güncellemeler, durgunluk önemli olacak. İşte detaylar…

Altın fiyatlarında fils durum

Altın fiyatı (XAU/USD), Avrupa’da Cuma sabahı erken saatlerde yaklaşık 1.797 dolar ile Mayıs ayının basından bu yana en düşük seviyelerine gerilerken kaygan zeminlerde duruyor. Bu sırada, sarı metal, artan enflasyon ve ekonomik yavaşlama korkuları arasında art arda beşinci gün düşüyor. Riskten kaçınma havası, esas olarak Rusya-Ukrayna krizi ve Çin’in yinelenen COVID canlanması nedeniyle son zamanlarda yaşanan arz sıkışıklığından ve fiyatlardan ipuçları alıyor.

3 Analiste : Altın Fiyatları O Rakamlara Düşecek !

Olumsuz duygu, piyasaları ABD dolarına ve tahvil alımına yönlendiriyor ve bu da altın fiyatını boğuyor. Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY), piyasa duyarlılığının büyüme korkuları üzerine kötüleşmesiyle, yükseliş yaşıyor. DXY 12 günün en yüksek seviyesinden geri döndü. Perşembe gününün 104,75 civarında, 104,80 yakınlarında iki günlük bir yükseliş trendini yakaladı.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Patlayacak ! – Kriptokoin.com

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Perşembe günü, ABD’nin olumsuz kişisel harcamalar verileri geldi. Ayrıca Fed’in tercih ettiği enflasyon göstergesinin yumuşak baskıları, dünyanın en büyük ekonomisinin sağlığına ilişkin endişeleri artırdı. ABD dolarını boğdu. Doların önceki düşüşünün, gosterge 10 yıllık tahvil kuponlarının kapanışta %3,01’e toparlanmadan önce %3,0’ın altına düşmesi ile baglantılı olduğu düşünülüyor.

3 Analiste : Altın Fiyatı Şimdi O Seviyelere Oynuyor !

Dikkat edilmesi gereken veriler hangileri ?

S&P 500 Vadeli İşlemleri, mevcut havayı tasvir ediyor. Beş günlük bir düşüş trendini işaretleyerek yüzde 0,80 düşüyor. ABD 10 yıllık Hazine tahvilleri, Asya seansının erken dönem toparlanmasını tersine çevirdi. Üç haftanın en düşük seviyesini tazeleyerek yüzde 2.967’ye geri döndü. Risque katalizörleri altın traderlarının izlemesi gereken anahtar olarak görülüyor. Aynı zamanda, önceki 56.1’e karşı 55.0 beklenen Haziran ayı ABD ISM İmalat PMI’ı da göz önünde bulunduruluyor. Ayrıca uzmanlara göre, Haziran ayı için Euro Bölgesi kilit enflasyon göstergesi olan Uyumlaştırılmış Tüketici Fiyatları Endeksi’nin (HICP) ilk verileri de önemli olacak.

Bitcoin ve altına yönelik analiz: Neler olacak?

Analiste Anıl Panchal’a göre altın fiyatı, 1.807 dolar civarındaki bir aylık yatay desteği kırdıktan sonra geride kalmaya devam ediyor. Düşüş eğilimine güç katan şey, 1.800 dolarlık eşiğin aşağı yönlü kırılmasıdır. Bununla birlikte, ayılar 1,775 dolar civarında bir aylık azalan bir destek hattını hedeflemeden önce 1,786 dolara yakın görünüyor. Bu arada, düzeltici geri çekilme, üç haftalık tendance azalan çizgisini hedeflemek için 1.807 dolarlık desteğe dönüş direncinden onay gerektiriyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları, Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir !
Altın ve Bitcoin İçin Haftalık Ekonomik ve Finansal Yorumlar!

Peki, altın ile PMI endeksi arasındaki bağlantı nedir? Yüksek PMI’ın, ABD ekonomisinin genişlediği anlamına geldiğini düşünülüyor. Bunun da altın fiyatları için olumsuz bir harekete neden olması bekleniyor. Düşük PMI ise sarı metali destekliyor, çünkü ekonomik daralmaya işaret ediyor. Şu sıralar altın ile ters bir korelasyon sergileyen Bitcoin’in ise, PMI’ın düşük gelmesi durumunda düşüş yaşayabileceğini, yüksek gelmesi durumunda ise yükselebileceğini söyleyebiliriz. Ancak fiyatların tam olarak nasıl hareket edeceğini zaman gösterecek.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button