General

Altın ve Bitcoin, O 2 Gelişmeye Kilitlendi ! İşte Beklenen Seviyeler

Altın, Cuma günkü U dönüşünün ardından, son beş ayın en düşük seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. ABD dolarının geri çekilmesi, ayıların önemli veriler/olaylar öncesinde biraz nefes almasına izin veriyor. Opsiyon piyasası, ayının hakimiyetine işaret ediyor, durgunluk korkuları da aşağı yönlü baskı yaratıyor. Peki sirada neler var?

Altın fiyatını etkileyen fils gelişmeler nelerdi?

Altın fiyatı (XAU/USD) 1,812 dollar civarındayken, toparlanmaya başlamış gibi duruyor. ABD tatilinde ABD doları alıcıları nefes aldı ve değerli métal art arda ikinci gününde yükseldi. Bununla birlikte, ABD Dolar Endeksi (DXY), önceki gün iki haftanın zirvesini yeniledi. Şu an 105,00 civarında baskı altında kalmaya devam ediyor. DXY’nin son konsolidasyonu, ABD Bağımsızlık Günü tatili, haftanın Federal Açık Pyasa Komitesi (FOMC) Tutanakları ve Haziran ayı ABD istihdam raporu dahil olmak üzere haftanın önemli verileri/olayları için baısanılıkların hazğrlla

Altın Tahminleri Çıkan İsim : Sıradaki 3 Seviye Bunlar !

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere altın fiyatı, Cuma günü beş haftanın en düşük seviyesine düşmüştü. Fiyat hareketi, ABD ISM İmalat PMI verilerinin resesyon sıkıntılarına yol açmasının ardından geldi. Haziran ayı ABD ISM İmalat PMI, önceki 54.9 ve 56.1 beklentilerine gore 53.0’a geriledi. Böylece iki yılın en düşük seviyelerini gördü. ANZ Bank analistleri, verileri göz önünde bulundurarak aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Hem PMI’lerden hem de ABD ISM’den alınan anket verilerinin tümü, alım/satım emirlerinin büyümesindeki yavaşlamaya, iş endekslerinde birikmiş iş yüklerinin azalmasına ve yaz boyunca daha az üretime işaret ediyor. Hem enflasyonda hem de merkez bankası şahinliğinde zirve beklentilerini körükleyen büyüyen karamsarlıktan kaçmak zor.

Potansiyel 10 Altın Destekli Altcoin

Teknik veriler neye işaret ediyor ?

Öte yandan alımlar ve satımlar arasındaki farkla hesaplanan, riskin tersine çevrilmesi (RR) olarak adlandırılan opsiyon piyasası göstergesi, günlük RR art arda dördüncü gün -0.195’e düşerken, bir haftanın en düşük seviyesi olarak düşüş eğilimi gösteriyor. Ayrıca, aylık RR, Haziran ayında Şubat ayından bu yana en düşük seviyesine gerileyerek -1.220’ye düştü. S&P 500 Vadeli İşlemleri de benzer havayı yansıttı. Analiste Anıl Panchal’a göre, ABD tatili; altın fiyatlarının fils kayıpları konsolide etmesine izin verebilir. Ancak ayılar Çarşamba günkü Federal Açık Pyasa Komitesi (FOMC) Tutanakları ve Cuma günü yayınlanacak olan Haziran ayı ABD İstihdam raporu öncesinde umutlu olmaya devam ediyor.

Öte yandan analiste göre üç günlük tendance azalan çizgisinin yukarı yönde kırılma olasılığı taşıyor. Bu da, altın fiyatında kısa vadeli toparlanma hareketlerine işaret ediyor. Düzeltici geri çekilmeyi destekleyen umutlar, dört saatlik grafikte daha sıkı RSI ve yükseliş MACD sinyallerinden de ipuçları alıyor. Bununla birlikte, 100-SMA ve 12 günlük tendance azalan çizgisinin yakınsaması, métal alıcıları için 1.830 dolar civarında kırılması zor gibi duruyor. Alternatif olarak, 1.806 dolara yakın bir doğrulamaya ihtiyaç var. Son olarak analist, takip edilmesi gereken destek seviyelerini veriyor. 1.800, 1.780 et 1.760 dolara işaret ediyor.

READ ALSO:   Altın, Haftaya Bu Rakamlarda Olabilir !

Bitcoin nasıl etkilenecek ?

Peki, bu hafta açıklanacak olan yeni veriler Bitcoin’i nasıl etkileyecek ? Mevcut durumda Bitcoin (BTC) altından çok, hisse senetleri ile ilişkili durumda. Yani, yatırımcılar BTC’yi riskli varlıkların yanında görüyor. Veriler sonucu piyasadaki risque hissiyatı yükselirse, hisselerin yanında BTC’de de yükseliş beklenebilir. Yazım sırasında BTC, 19.000 dolar civarında el değiştiriyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Grafiklerle Beklenen Seviyeler !

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button