General

Altın ve Bitcoin İçin Dikkat: Haftalık Finansal Yorumlar Çıktı!

Altın piyasası, önemli bir teknik bölgeden tepki alarak bu hafta %1’in biraz üzerinde yükseldi. Cuma günkü beklenenden daha güçlü manşet enflasyon verileri, fiyattaki son artışın katalizörü oldu. Bu yazıda, altın ve Bitcoin için izlenmesi gereken haftalık ekonomik ve finansal yorumları bulabilirsiniz.

Altın ve Bitcoin için haftalık yorumlar

ABD : Fiyatlar Mayıs’ta yükseldi, tüketiciler için küçük bir yardım işareti verdi

Tüketici fiyat endeksinin beklenenden fazla artması ve yıllık enflasyon oranını 40 yılın en yüksek seviyesine yükseltmesiyle birlikte, tüketici fiyat enflasyonu Mayıs’ta yükselmeye devam etti. Tüketiciler, tüketici duyarlılığındaki kalıcı bozulmada açıkça görülen yüksek fiyatların sıkışmasını hissetmeye devam ediyor. Bugüne kadar, hane halkları enflasyon karşısında esrarengiz bir dayanma gücü sergilediler. Ancak fiyatlarda ani bir rahatlama olduğuna dair çok az işaretle, analistler enflasyon mücadelesinin zorlaşacağını düşünüyor.

Önümüzdeki hafta : Perakende Satışlar (Sal), FOMC Faiz Kararı (Sal), Konut Başlangıçları (Çar)

Bu Altın Tahminlerine Dikkat : Analistler, O Rakamları Bekliyor !

Uluslararası : Avrupa Merkez Bankası, Avustralya Rezerv Bankası desteklerken faiz artışını hazırlıyor

Avrupa Merkez Bankası, fils duyurusunda bu hafta para politikası normalleştirme yolunda bir adım daha attı. Ek olarak ECB, faizleri Temmuz’da 25 baz puan, belki Eylül’de daha da fazla artırmayı ve zaman içinde istikrarlı bir dizi faiz artışı sağlamayı planladığını söyledi. Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere BCE, Temmuz ayında yaptığı duyuruda 50 baz puanlık bir artışla takip etmesi beklenenden daha büyük bir 50 baz puanlık faiz artışı ile piyasaları şaşırttı.

READ ALSO:   "Kasırga Kopuyor" Analistten Kritik Altın Uyarısı : Almam !

Gelecek hafta : Birleşik Krallık GSYİH (Pzt), Çin Perakende ve Endüstriyel Faaliyet (Çar), Avustralya İstihdamı (Per)

Avrupa Merkez Bankası'ndan Stablecoin Açıklaması : "Ismi Değiştirilmeli"

Faiz oranı izleme : Önümüzdeki hafta SNB ve BoE bekletme politikası toplantıları

  • Analistlere göre İsviçre Ulusal Bankası’nın önümüzdeki hafta beklemede kalacak. Ancak, SNB’nin bu yıl içinde bir sıkılaştırma döngüsü başlatması beklentiler arasında. Ek olarak, İngiltere Merkez Bankası’nın Perşembe günü faiz oranlarını 25 baz puan artırması bekleniyor.

Kredi piyasası görüşleri : Tüketici kredisi arttı, hane halkı net değeri düştü

  • Tüketici kredisi, Nisan ayında 38,1 milyar dolara yükselen güçlü bir a daha geçirdi. Rekora yakın bir artış, yalnızca önceki ayın benzeri görülmemiş artışının üstesinden geldi. Bu arada, hane halkı bilançoları acabit çeyrekte hane halkı net değerinin COVID’in acabit kez vurduğu Q1-2020’den bu yana acabit kez düşmesiyle düştü.
Bugün Açıklanıyor : Altın, BTC et SHIB Bu Gelişmeye Kilitlendi !

Haftanın Konusu : Bütçe açığı daraldı

2022 mali yılı şimdi neredeyse dörtte üçü tamamlandı. Aynı zamanda federal bütçe açığı önemli ölçüde daraldı. Analistlerin tahminleri, Fed’in 2022 mali yılında 900 milyar dolarlık bir bütçe açığına maruz kalması yönünde. Bu gerçekleşirse, pandemi öncesinde hüküm sürenden daha küçük bir açık olacaktır.

READ ALSO:   Altın Fiyatları, 3. Çeyrekte Bu Seviyelerde !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button