General

Altın, Temmuz ve Aralık’ta O Seviyelerde !

Bir haftayı daha sonlandırırken altın fiyatları, hafif bir yükseliş ile Haziran’ın ilk Cuma gününü kapattı. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, altına yönelik tahminlerini yineledi ve genel piyasa hakkında düşüncelerini paylaştı. İşte detaylar…

İslam Memiş, piyasada yaşananları yorumladı

Uzmanlara göre ABD doları, tahvil getirileri ve hisse senetlerindeki eğilim altın ve gümüşü etkilemeye devam edebilir ve odak noktası ekonomik veriler, merkez bankası yorumları ve virüs yayılması ve Rusya-Ukrayna savaşına gelkinerola savaşına Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, enflasyondan ve gıda krizinden bahsetti. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere İslam Memiş, gram altının bu yıl, yıllık bazda 1.450 liralık zirve seviyelere çıkacağını öngörüyordu. Ons altın için ise 2.150 dolarlık tahmini vardı. Uzman isim, bu tahminlerini yineledi.

Ekonomistler : Altın Aralık'a Kadar Bu Seviyelerde Olabilir !

İslam Memiş, geleceğe dair endişelerin artmaya devam ettiğini söylerken, petrol fiyatlarının 120 dolara kadar yükselmesinin ardından Suudi Arabistan’dan gelen açıklamalara dikkat çekti. Essence hakkındaki gelişmelerden bahsetmeye devam eden Memiş’e göre “Ortada bir pasta var ve diğer OPEP üyelerinin açıklamalarını da takip etmek gerekiyor”. Bilindiği üzere OPEP, “Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü”dür. Memiş, gıda alanında da yeni zamların petroldeki yükselişten dolayı gelebileceğini söylüyor. « Essence fiyatlarının yıl sonuna kadar da 130-140 seviyesine kadar yükselişine devam edeceği beklentileri var. Sonbaharda yeni yükselişler olabileceğini bekliyorum,” diyerek petrole yönelik yorumlarını sonlandırıyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Yıl Sonunda Bu Seviyelerde Olabilir !

Uzmanın enflasyon değerlendirmesi

İslam Memiş, enflasyon hakkında da yorumlarını paylaşarak “bugün enflasyon İstanbul’da yüzde 87 ise bir ay sonra yüzde 97 olacak, sonra yüzde 100’ü geçecek” ifadelerini kullanıyor. « Sonra mevsimsel etki ile 5-10 puan düşüş olursa tekrar rehavete düşersiniz. Ülkeler kendi gıdalarını stokluyorlar. İçeride kur atakları ile enflasyon rakamlarıyla mücadele zorlaşıyor,” diyor ve tarım politikasında değişim yapılması gerektiğini belirtiyor.

Haziran İçin Altın Tahmini : Bu Bomba Rakamlar Bekleniyor !

İslam Memiş, altın fiyatları için tahminini yineliyor

Son olarak gram altına dair açıklamalarıyla gündeme gelen İslam Memiş, “ons altında yıl içerisinde 2.150 dolarlık” tahmininde hiçbir değişim olmadığını söyledi. 2020 Mart ayında ons altının 2.068 doları gören altının bundan sonraki süreçlerde enflasyon ve resesyon riski ile yükselme ihtimalinin devam ettiğini aktarıyor. Gram altında ise özellikle Temmuz ayında 1.200 lires, yıl sonunda da 1.450 lires görüleceği yönündeki tahmininde hiçbir değişim olmadığını belirtiyor. Söz konusu tahminini, “hem ons altın hem de dolar ve TL paritesinde yaşanabilecek gelişmelere bağladığını” söyleyerek analizini sonlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Daha İlk Aşamadayız" Analist, Altın Fiyatında Bu Zirveleri Bekliyor !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button