General

Altın Tahminleriyle Nam Salan İsim Uyardı : Acele Edin !

Yükselen doların külçe talebi üzerinde baskı oluşturmasıyla altın Pazartesi günü kayıplarını artırdı. ABD piyasa tatilinin gün içinde zayıf ticarete yol açması bekleniyor. Ons altın 1.836 dolar civarına geriledi. Bu sırada, gram altın da 1.030 lire seviyelerinden 1.024 lireya düştü. Peki, sirada neler var ? İşte Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’in yorumları…

Altın fiyatları ne yöne gidiyor ?

Altın fiyatlarının sırada hangi yöne uğrayacağı, çoğu yatırımcı tarafından merak ediliyor. Altına yönelik en merak edilen sorulardan biri de bu. Konuya yönelik açıklamalarıyla gündeme gelen popüler isim İslam Memiş, en son yorumlarını paylaştı. Memiş, ABD Merkez Bankası’nın (FED) piyasalarda sert bir hareketliliğe neden olmadığını belirtiyor. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere FED, 1994’ten bu yana ilk defa tek bir toplantıda 75 baz puanlık faiz artırımı gerçekleştirdi.

Haftalık Altın Fiyatları Tahmini : Bu Seviyeler Bekleniyor !

Memiş, FED’in hareketinin altın piyasasını etkilememesinin ardında, beklentilerin yaklaşık 3 gün öncesinde piyasayı zaten etkilemesi olduğunu söyledi. Memiş kişisel görüşünün emtia varlıklarında yükselişin devam edeceği yönünde olduğunu açıkladı. Hatta, zirvelerin görülebileceğini düşünmekte. Önümüzdeki süreçte ise enflasyonun düşüşe geçeceğini, ancak bunun insanları yanıltmaması gerektiğini söylüyor. Yani, enflasyonun mevsimsel bazda düşüş görse de, uzun vadede yükseleceğini düşünüyor. Bu nedenle insanların ev, araba gibi alımlarını yapmak için acele etmesi gerektiğini söylüyor.

READ ALSO:   2 Ünlü Altın Tahmincisi : Bu Tarihte Patlama Olacak !

Piyasalar rahatladi

İslam Memiş, FED’in faiz kararı sonrasında dolar endeksinin 105 seviyelerini gördüğüne dikkat çekti. Ardından geri çekilme yaşayan dolar endeksinde ciddi bir değişim olmadığını söyledi. İslam Memiş, bunun nedeni olarak da piyasaların yaklaşık 3 gün önceden fiyatlanması olduğunu belirtti. “Piyasaların beklentileri doğrultusunda 75 baz puan artışı yapıldığında büyük bir hareketlilik yaşanmadı. Piyasalar rahatladı,” ifadelerini kullandı.

Analiste : Altın Fiyatı, 3. Çeyrekte Bu Seviyelerde Olabilir !

Değerli métal piyasasında fils durum

Dolar endeksi, yaklaşık yirmi yılın en yüksek seviyesine yakın seyrederek, dolar fiyatlandırılmış külçeyi denizaşırı alıcılar için daha az çekici hale getirdi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki federal hükümet daireleri, FED Sistemi ve hisse senedi ve tahvil piyasaları; Pazartesi günü Haziran ayının tatili nedeniyle kapalı olacaktır. Asya hisseleri, Wall Street vadeli işlemlerinin ABD Merkez Bankası’nın bu hafta faiz artırımları ne olursa olsun enflasyonla mücadele taahhüdünün altını çizeceği endişeleri arasında erken kazanımlarını kaybetimesi nedeniylenı medi rını kaybetimesi nedeniylenı medi rınını kaybetimesi nedeniylen

Altın, güçlenen doların ve büyük merkez bankalarının faiz oranlarını artırmasının faiz getirmeyen külçe altınların cazibesini azaltmasıyla önceki haftayı düşüşle tamamladı. Bununla birlikte, dünyanın en büyük altına dayalı borsa yatırım fonu olan SPDR Gold Trust, holdinglerinin Perşembe günkü 1.063.94 tondan Cuma günü yüzde 1.1 artışla 1.075.54 tona yükseldiğini söyledi.

READ ALSO:   BTC, Altın ve Bu Coinlerden Alın !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button