General

Altın Tahminleri Çıkan İsim : Hazırlanın ! Bu Seviyeler Geliyor

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yatırımcıları, piyasadaki yeni gelişmeler doğrultusunda uyardı. Uzman isim, yakın zamanda düşüş görülebileceğini, ancak bunların kalıcı olmayacağını aktardı. Ayrıca, gram altında yeni beklentilerini paylaştı. İşte detaylar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı, BDDK kararına dikkat çekti

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Cuma günkü açıklamasında şirketlerin ticari kredilerinde bir düzenleme yapıldığını açıkladı. Açıklamanın ardından dolar ve altının fiyatında geri çekilmeler gördük. Gramme altının değeri, uzun bir süredir üzerinde olduğu 1.000 lires seviyesinin altına indi. Dolar ise 17 lires altına geriledi. Bu sırada Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, BDDK nedeniyle yaşandığı belirtilen düşüşlerin sürekliliğini korumayacağını düşünmekte.

Altın Fiyatları İçin Görülmemiş Tahmin : O Rakamlar Geliyor !

İslam Memiş, piyasalarda boğa eğiliminin başladığını düşünüyor. Hatta BDDK kararı sonrası görülen düşüşün, alım fırsatı getirdiğini söylüyor. Uzman isim, altın tahminlerini de açıkladı. Altının 1.000 lirenın altına düştüğü Cuma gününün ardından yükseliş belirtilerini gördük. İslam Memiş, değerli metalin şimdiye kadar döviz kurundan faydalandığına dikkat çekti. Ancak artık, ons tarafındaki hareketlerin etkili olacağını düşünmekte. Memiş, “altın ve gümüş fiyatları için artık ons ​​tarafında boğa piyasasına hazır olmak gerektiğini düşünüyorum,” ifadelerini kullandı.

READ ALSO:   Ünlü Ekonomistler Korkuttu : Altın Bu Rakamlara Düşebilir !

Tahminlerini açıklayan uzman isim, gerilemenin orta ve uzun vadede alım fırsatı sağlayacağını vurguladı. Altında 1.780-1.880 dolar aralığının kalıcı olmayabileceğini düşünüyor. Ons altının değeri, şu anda 1.840 dolar civarında. Memiş, bu seviyelerden yükseliş yaşanacağını ve ons altının 1.880-1.980 dolar aralığını takip edebileceğini söylüyor. Öte yandan, gram altında da 950-1.000 lire aralığının kalıcı olmayabileceğini belirtiyor. Bunun yerine, 1.050-1.200 lires aralıklarının görülebileceğini aktarıyor. İslam Memiş, genel olarak Eylül ayında bir fırtınanın başlayacağını düşünüyor. Bu fırtınanın, Ekim ve Kasım’da şiddetlenebileceğini söylüyor. Bu nedenle mevcut düşük fiyatların, iyi hazırlık sağlayabileceğini aktarıyor.

Ekonomiste Tarih Koydu : O Tarihte Altın Patlaması Olacak !

Piyasada fils durum nedir?

Altın fiyatları, Batılı ülkelerin Rusya’dan metal ithalatını resmen yasaklamayı planladıklarına dair haberler üzerine Pazartesi günü yükseldi. G7’deki zengin ülkelerinden dördü, Moskova’ya uygulanan yaptırımları sıkılaştırmak ve Ukrayna’nın işgalini finanse etme araçlarını kesmek için Pazar günü Rus altın ithalatını yasaklamak içti harekete geçete. Son haberler altın fiyatlarına pek etki etmiyor. Ağustos Comex altın vadeli işlemleri tarafsız bölgede yeni işlem haftasına başladı. Açıklamanın ardından ABD Başkanı Joe Biden, yeni altın yasağının ; Rusya’yı Ukrayna’daki savaşını finanse etmek için ihtiyaç duyduğu sur milyarlarca dolardan mahrum bırakacağını söyledi. Rusya, küresel arzın %9,5’ini temsil eden dünyanın en büyük ikinci altın üreticisidir.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Buradan Nereye Gidiyor? Uzman Yorumları !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button