General

Altın Tahminleri Çıkabilen İsim : Eylül-Ekim’de Bu Seviyeler !

Altın Salı sabahı, ABD dolarındaki yükselişin ve tahvil getirilerinin külçenin cazibesine baskı yapması ve yatırımcıların ABD Merkez Bankası (FED) faiz artırımı yolunda daha fazla ipucu beklemesiyle geriledi. Bu sırada, birçok uzman altın için beklenebilecekleri aktardı. Bunlardan biri de, Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş oldu. İşte uzman ismin yorumları…

FED, piyasalari nasıl etkiliyor ?

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş’e göre, gram altını dolardan destek görmekte. Gramme altının 950 liranın altına sarkacağını düşünmeyen uzman, ekranda öyle görülse de, aslında böyle bir durum olmadığını düşünüyor. Uzman, orta ve kısa vadede düşük fiyatların kalma olasılığının az olduğuna dikkat çekiyor. Memiş, bu açıdan ABD Merkez Bankası (FED) gelişmelerine dikkat çekiyor. Uzman isim, FED’in faiz artırımına dikkat çekerek aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

FED’in para politikasındaki faiz artışları devam ediyor. Enflasyonu düşürmek için agresif şekilde faiz artışına devam eden FED var karşımızda. Muhtemelen temmuz ayı toplantısında 75 baz puanı bir faiz artırımı daha yapacak. Tabii dolar karşısındaki diğer yabancı para birimleri, altın ve gümüş gibi değerli metallerde de sert düşüşler gördük. 100 dollars bir gerileme oldu onsa altında.

"Büyük Düşüş" 4 Analiste, Altın Fiyatı İçin Sıradakini Paylaştı!

İslam Memiş, teknik olarak 1680-1780 dolar aralığını takip etmeye devam ettiğini aktardı. Uzmana göre yükselişlerin devam etmesi için FED`i görmek lazım. FED’in açıklamalarını ve faiz kararlarını görmek lazım. Memiş, «Doları olan, elinde doları olan aslında yatırımcılar için şu anda çok düşük fiyatlandırmalar karşısında onsa altın orta ve uzun vadede bu düşük Rakamlar. Uzmana göre her ne kadar FED faiz artırımlarını ettirse de enerji krizi gıda krizi jeopolitik risklerdeki artışlar gibi birçok konu küresel resesyon riskini fiyatlamasını gündeme getiriyor. İslam Memiş’e göre anda küresel piyasalarda ciddi bir enflasyon endişesi var ciddi bir ekonomik kriz var ancak emtia fiyatları baskılanmaya devam ediyor.

İslam Memiş: Altın 1.450 lire olacak

Yıl sonuna kadar 1.450 gramme liranın altında görülmesinin mümkün olduğunu düşünüyor. Uzmana göre 950 lires altına sarkmaların görülmesi pek olası değil. Şu anda makas aralığından dolayı 950 lires seviyesinin altında gram altını zor gördüğünü aktarıyor. Eylül ve Ekim aylarında 1.200 lires hedefleyen analiste, Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere, yıl sonuna kadar 1.450 lireya işaret ediyor. Çünkü yılın fils çeyreğinde hem dövizde hem de onsta yukarı yönlü hareketlerin gerçekleşebileceği düşünülüyor.

READ ALSO:   "Daha Fazla Düşüş" Analiste, Önemli Altın Tahminleri Paylaştı !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button