General

Altın Sırasıyla Bu Seviyeleri Görebilir !

Altın fiyatının, 2.000 doların üzerindeki Mart ayının en yüksek seviyesinden düşmesi çok fazla teknik hasara yol açtı. Bu gelişme, altını ayı trendine itti. Ancak bir teknik analiste göre, altın yeni bir kısa vadeli boğa hareketi oluşturmanın eşiğinde olabilir.

“Altın için yakın vadede bir yükseliş düzeltmesi mümkün”

Moor Analytics’in kurucusu Michael Moor, altının son günlerde yaklaşık 1.700 dollar konsolidasyonunun, piyasanın düşüş momentumunun rotasını izlediğini gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, altının kritik teknik tükenme seviyelerini 1.700 doların hemen altında tuttuğunu kaydediyor. Bu bağlamda Moor, şu açıklamayı yapıyor :

Bu yılki satışla, son boğa trendini ihlal ettik. Bu yüzden piyasanın şu an bulunduğu yerde, önyargı hala düşüş eğiliminde. Yine de yakın vadede bir yükseliş düzeltmesi görmemiz mümkün.

altın

Moor, bir yükseliş düzeltmesinin mevcut trendi koruma potansiyeline sahip olup olmadığını belirlemek için biraz erken olduğunu da sözlerine ekliyor. Aradiığı bir sinyalin, altın fiyatlarının Ağustos ortasına kadar 1.800 doların üzerine çıkıp çıkamayacağını görmek olduğunu kaydediyor.

“Bu seviyenin altı daha fazla keskin kayıplara kapı açar”

Michael Moor ayrıca, altının yılın büyük bölümünde zorlandığını ifade ediyor. Buna rağmen, 1.700 doların destek olarak kalması durumunda umudunu koruyor. Bu durumda altının, hala 2.000 doların üzerindeki yüksek seviyelere geri dönmesinin muhtemel olduğunu söylüyor. Bunun için izlenmesi gereken temel fiyatın 1.850 dolar civarında olacağını kaydediyor. Moor, tahminlerini şu şekilde izah ediyor :

Altın 1.850 doların üzerine çıkarsa, bu başka bir büyük düşüş modeli ortaya çıkarır ve zaten bir yükseliş modelinin üzerinde olursunuz. Bana göre bu, bunun tekrar zirveye çıkma olasılığının yüksek olduğunu gösterir.

Bununla birlikte Moor, altın fiyatları 1.686 doların altını riskli görüyor. Bu seviyenin altında değerli metalin daha fazla keskin kayıplar verebileceği konusunda uyarıyor. Moor, “Bir sonraki gerçekten önemli tükenme seviyesi 1.564,3 dolardan aşağıda” diyor.

altın

Mevcut altın piyasasında nasıl oynamak lazım?

Michael Moor ayrıca, mevcut altın piyasasında nasıl oynanması gerektiğine ilişkin olarak da görüşlerini paylaşıyor. Bu çerçevede, yatırımcıların daha muhafazakar bir commerce yaklaşımı benimsemelerini tavsiye ediyor. Bir pozisyon oluşturmaları ve direnç noktalarına doğru bir rallide biraz kar elde etmeleri gerektiğini söylüyor. Moor, ilk direnci 1.789 dolar civarında gördüğünü de sözlerine ekliyor. Moor, tavsiyelerini şu şekilde açıklıyor :

Altın bu tükenme seviyelerine indiğinde, satın almanız ve sonra ilk dalgada pozisyonunuzun bir kısmını satmanız uygun olur. Bu, öz sermayeyi ve pozisyonun diğer yarısını kurtarır. Böylece, piyasa her bir boğa oluşumunu kırarken, temel pozisyonunuzu artırabilirsiniz.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere altın fiyatları yaklaşık 1.700 dolarda desteğini sürdürmeye devam ediyor. Ağustos altın vadeli işlemleri en son, gün için %0,78 artışla 1.713,4 dolardan işlem gördü.

READ ALSO:   "Felaket Çöküş Olacak" Uzman : Altın Bu Dipleri Tadacak !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button