Altın Sıradaki Seanslarda Bu Seviyeleri Görebilir!

Altın fiyatları, Salı gününü yükselişle tamamladı ve ABD dolarının neredeyse yirmi yılın en yüksek seviyesinden geri çekilmesiyle üç ayın en düşük seviyesinden sıçramasını genişletti. Bununla birlikte sarı métal, Çarşamba günü yatay işlem görüyor.

Sameer Samana : Altın yükseliş trendinde

Spot altın fiyatları, basın zamanında 1.816 dolar seviyesinde yatay seyrederken, ABD altın vadeli işlemleri %0,2 düşüşle 1.815 dolardan işlem görüyordu. Wells Fargo Investment Institute kıdemli küresel piyasa stratejisti Sameer Samana, haftalık bir müşteri notunda şu değerlendirmeyi yapıyor :

Altın yükseliş trendinde. Destek, 1.835 dolar olan 200 günlük hareketli ortalamada bulunuyor ve bunu son zamanlardaki en düşük 1.787 dolar takip ediyor. Direnç muhtemelen 1.933 dollars 50 günlük hareketli ortalamada, ardından 2.000 dollars kilit eşiğinde ve son 2.051 dollars en yüksek seviyede tutulacak.

Altın

Lukman Otunuga : Değerli metal kesinlikle henüz ormandan çıkmadı

Dolar, fils haftalarda altın için ayar arıyor. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, ICE ABD Dolar Endeksi (DXY), Federal Rezerv’in enflasyonu kontrol altına almak için agresif bir faiz artırımı döngüsünü başlatmasıyla yaklaşık 20 yılın en yüksek seviyesine çıktı. Daha güçlü bir dolar, para biriminde fiyatlanan emtialar için olumsuz olarak görülüyor ve bu da onları diğer para birimlerinin kullanıcıları için daha pahalı hale getiriyor. FXTM’de kıdemli araştırma analisti Lukman Otunuga, bir notta, şu hususun altını çiziyor :

Zayıf dolar ve Hazine faizlerindeki hafif gerileme, yukarı yönlü hareketi tetikleyen temel faktörler olarak görüldü. Son zamanlardaki kazanımlardan bağımsız olarak, değerli metal kesinlikle henüz ormandan çıkmadı.

Powell, enflasyonun yavaşladığına dair net ve ikna edici kanıtlar görmek istiyor

Salı günü açıklanan ABD perakende satış verileri, The Wall Street Journal tarafından ankete katılan ekonomistlerin %1’lik avans tahminlerinin biraz altında kalarak Nisan aında %0,9 yükselen sağlam bir ekonomik zemine işaret etti. Sanayi üretimi, Fed’e göre Nisan ayında %1,1 arttı ve %0,5’lik artış beklentilerini aştı.

READ ALSO:   Alın, Bu Fırsatı Zor Bulursunuz !

Altın fiyatları gün için sabitlendikten sonra, Fed Başkanı Jerome Powell, Wall Street Journal’ın Her Şeyin Geleceği etkinliğinde, merkez bankasının planlanan faiz artırım hızını yavaşlatmadan önce enflasyonun yavaşladığına dair “net ve ikna edici kanıtlar” görmek istediğini söyledi. .

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment