General

Altın Şimdi Nereye Gidecek? Bu Tahminlere Bakın !

Federal Rezerv çok dar bir patikada uçurumun kenarında yürüyor ve bu durum, hisse senedi yatırımcılarını çok gerginleştiriyor. Ancak analistlere göre, altın piyasası dalgalı sularda istikrarını koruyarak yol almaya devam ediyor.

“‘Fed put’un yakın zamanda yürürlüğe gireceğini düşünmüyoruz”

Raporlara göre, enflasyon şirket karlarından bir ısırık aldığı için yatırımcılar hisse senetlerinden kaçıyor. Aynı zamanda, Federal Rezerv, agresif faiz artışları yoluyla ekonomiyi yavaşlatarak enflasyonu soğutmaya çalışıyor. Federal Rezerv Başkanı Jerome Powell, merkez bankasının enflasyonu kontrol altına almak için elinden geleni yapacağını söyleyerek şahin görünümü pekiştirdi.

Bu duruş nedeniyle, bazı analistler S&P’nin daha düşebileceğini düşünüyor. Capital Economics’te piyasa ekonomisti Thomas Mathews Perşembe günü bir notta, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Değerlemeler üzerindeki baskının yakın zamanda gevşemesini beklemiyoruz. Manşet enflasyon zirve yapmış olsa da, Powell’ın bu hafta başlarında vurguladığı gibi, hedefin ne kadar üzerinde olduğu göz önüne alındığında Fed hala açıkça rahatsız. Bizim görüşümüze göre, Fed enflasyon çok daha fazla kontrol altına alınana kadar sıkılaştırma planlarından önemli ölçüde geri adım atmayacak. Diğer bir deyişle, ‘Fed put’un yakın zamanda yürürlüğe gireceğini düşünmüyoruz.

Altın

“Bu durum, altın fiyatının taban bulduğunun bir göstergesi”

Şimdi, yatırımcıların sorduğu büyük soru, Fed’in kendisini bir ‘politika hatası’ yapmaya hazırlayıp hazırlamadığı. Yakın tarihli bir raporda, Degussa’nın baş ekonomisti Thorsten Polleit, dünya rekor düzeyde borçla boğuşmaya devam ettikçe Fed’in yumuşak iniş planının daha da zorlaştığını söylüyor.

Ekonomist, 2021’in sonunda dünya çapındaki bocun küresel GSYİH’nın %351’ini oluşturduğunu kaydediyor ve şu yorumda bulunuyor :

Özellikle rekor düzeydeki küresel borç dikkate alındığında, bir şeylerin ters gitme riski çok büyüktür.

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere altın piyasası, ABD dolarından gelen zorlu rüzgarlarla karşı karşıya kalmaya devam ediyor. Ancak analistler, altının bir kez daha yenilenen yatırımcı ilgisini güvenli liman varlığı olarak gördüğünü söylüyorlar. Bazıları, altın fiyatının geçen haftanın başında 1.800 doların altına sarkmasını, değerli metalin bir taban bulduğunun göstergesi olarak görüyor.

READ ALSO:   Altın İçin Gelecek Hafta Bu Seviyeleri Bekleyin!

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button