Altın Satan Yatırımcılar, Bu Kripto Paradan Alıyor ! – Kriptokoin.com

Merk Investments Başkanı ve Baş Yatırım Sorumlusu Axel Merk’e gore bazı altın yatırımcıları artık kripto paralara yöneliyor.

Altın yatırımcıları bu kripto parayı tercih ediyor

Axel Merk ve ekibi, kısa bir süre önce yatırımcıların gerçek altın teslimatı yapmasına izin veren VanEck Merk Gold Trust’ı (OUNZ) baslattılar. Bu altın piyasasıyla ilgili tartışmalarda Merk, bazı yatırımcıların kriptoya geçtiğini söylediği bulgulara yer verdil :

Altın yatırımcısı söz konusu olduğunda, onları üç farklı grupta gruplandırıyorum. Biri, doların satın alma gücünün aşınmasından endişe duyan yatırımcı. İkincisi çeşitlendirme yatırımcısı, üçüncüsü ise tendance takipçisidir.

3 Ünlü Analist : Altın Fiyatı Bu Hafta O Rakamlara Oynuyor !

Üçüncü grup olan trend takipçileri, bir trendi sever, altın fiyatı hareket ettiğinde gemiye atlar. Bu yatırımcılar şimdi çoğunlukla meme hisse senetlerine ve diğer ürünlere, kripto para birimine ve diğer piyasalara yöneldiler. Diğer yandan, Bitcoin ve Dolar Güç Endeksi (DXY), önemli ölçüde ilişkili olduğunu söyleyebiliriz, bu da Bitcoin’in “satın alma gücü” rolünü gerçekleştirmesine izin veriyor.

Neden Bitcoin?

Bitcoin genellikle bağlantısız veya bağımsız bir yatırım veya varlıktır. Bu da onu bir çeşitlendirici olarak yararlı bir katkı haline getiriyor, ancak bir altın ETF yöneticisi olarak Merk doğal olarak hepsinin Bitcoin’e giden spekülatörler olduğunu ve görünüşe göre bunun altın için iyi olduğunu söylüyor :

Altından kripto paralara geçiş yapan grup olan yatırımcı spekülatördü, değil mi? Bu nedenle, herhangi bir şey varsa, bunun etkisi, altındaki volatilitenin normalde olabileceğinden daha az olmasıydı çünkü patlama aşamasında ve kripto para aşamasında, steroid kullanan yatırımcıların oynayabilecekleri yollar başka. Bu da, altın fiyatının yükselebileceği, ancak aynı zamanda daha volatil olabileceği ve ardından daha fazla düşebileceği anlamına gelebilirdi. Böylece son iki yönde de bir etkisi oldu.

Yarın Bitcoin İçin Kritik Gün: 5 Analist Bunları Bekliyor!

Volatilite konusunda önemli olan, zemin ve Bitcoin’in tabanının şimdiye kadar önceki düşüşlerden daha yüksek olması, bu volatilitenin genellikle yukarı yönde olmasını sağlıyor. Ek olarak, Merk’in herhangi bir anketten alıntı yapmadığı veya iddiası için herhangi bir kanıt sunmadığı için Bitcoin için altın bırakanların spekülatör olup olmadığını bilmesinin bir yolu yok.

READ ALSO:   Altın Almayı Bırakın ! Bu Coine Bakın – Kriptokoin.com

Ancak, ayrıldıklarını, Bitcoin’in “etkisi olduğunu” ve bir ETF yöneticisi olarak muhtemelen bu konuda verileri olduğunu kabul ediyor. Yine de altın, bilindiği kadarıyla Bitcoin’in henüz dokunmadığı merkez bankaları rezerv piyasasına hala sahip ve bu durum böyle kaldığı sürece kripto gerçek bir tehdit değil.

Merkez bankaları ve Bitcoin rezervi tercihi

Merkez bankalarının altının yanı sıra Bitcoin’i de tutmaları için nedenler varsa, o zaman uzmanlara göre piyasa değerinde ters yöne doğru hareket edebiliriz. Altının Bitcoin’e karşı ana avantajı, bu kararlardan sorumlu yaşlıların ona aşina olması ve bunun fiziksel bir meta olmasıdır. Fakat yine de, Kriptokoin.com olarak analizlerini paylaştığımız bazı uzmanlar, altının Bitcoin’den daha büyük olacağından emin.

Bununla birlikte, altın fiziksel doğası aynı zamanda ana dezavantajıdır. Altını istediği gibi şişirebilecek bir aracı olmadan çevrimiçi altınla ödeme yapmak neredeyse imkansız olduğu gibi, çevrimdışı ödeme yapmak da zordur. Bu nedenle Bitcoin, altının tüm işlevlerini büyük ölçüde yerine getirirken daha fazla faydaya sahip, böylece kripto piyasası birçok altın yatırımcısını cezbetmeye devam ediyor.

READ ALSO:   FED Kararı Geliyor ! Altın Fiyatları Ne Olacak?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Risque Açıklaması : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bitcoin ve kripto para birimleri yüksek risk içeren varlıklar olup, bu para birimlerine yatırım yapmadan önce gereken özeni göstermeli ve kendi araştırmalarınızı yapmalısınız. Bitcoin ve kripto para birimlerine yatırım yaparak paranızın bir kısmını veya tamamını kaybedebilirsiniz. Transferlerinizin ve işlemlerinizin kendi sorumluluğunuzda olduğunu ve meydana gelebilecek kayıpların sizin sorumluluğunuzda olduğunu unutmayın. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar üçüncü parti reklam kanalları aracılığıyla gerçekleştirilmektedir. Ayrıca Kriptokoin.com sponsorlu makalelere ve basın bültenlerine de sitesinde yer vermektedir. Bu nedenle Kriptokoin.com’dan yönlendirilen reklam linkleri Kriptokoin.com onayından tamamen bağımsız olarak sitede yer alır ve reklam linkleri ile yönlendirilen ziyaretler ve açılır pencereler kullanıcı sorumluluğundadır. Kriptokoin.com’da yer alan reklamlar ve sponsorlu makalelerdeki linklerle yönlendirilen sayfalar hiçbir surette Kriptokoin.com’u bağlamaz.

READ ALSO:   Altın Fiyatı İçin Bu Seviyeler Bekleniyor !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır.

Sorumluluk Reddini Goster

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button