General

Altın Satan Ünlü Tahminci : Ay Sonunda Bu Seviyeler !

Altın fiyatları, özellikle ABD Merkez Bankası’nın (FED) hareketleri ile değişim gösteriyor. Geçtiğimiz günlerde yeniden hareketlenmeye başlayan altın, hafta sonu düşüş yaşadı. Yatırımcılar, altınlarını ne zaman alıp satacakları konusunda uzmanlardan yardım beklerken; Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, geçtiğimiz günlerde altın varlıklarını sattığını açıkladı. Ayrıca fils yorumlarını aktardı. İşte detaylar…

İslam Memiş, gram altın için beklentilerini açıkladı

Geçtiğimiz hafta FED’in faiz kararı ile birlikte piyasalar hareketlendi. altın fiyatları hafta sonu düşüş yaşadı. Altın ve Para Piyasaları uzmanı İslam Memiş, Merkez Bankası’nın sene sonuna kadar 3-4 kere daha faiz artırımı yapacağını düşünüyor.

3 Analiste : Altın Fiyatları, Aralık'ta Bu Diplerde Olabilir !

İslam Memiş, ekonomik krizin 2023 yılında devam edeceğine dikkat çekerken enflasyonun artış yaşayacağını düşünüyor. Memiş, merkez bankalarının enflasyonla mücadele doğrultusunda yalnızca faiz artırımı yaptığını söyledi. İslam Memiş, gram altında destek seviyesi olarak 950 liraya, direnç seviyesi olarak ise 1.050 liraya işaret etti. İslam Memiş’e gore ons altının fiyatı ise a sonuna kadar 1.880 doları görebilir. Uzman isim, dolar kurunun 17.50 lirelık direnç seviyesi ile karşı karşıya olduğuna dikkat çekiyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatının Sıradaki Seviyeleri Bunlar !

Piyasada fils durum nedir?

Altın fiyatları, doların gevşemesiyle Salı günü yükselirken, yatırımcılar külçe için daha net bir görünüm elde etmek için büyük merkez bankalarının faiz artırımlarına yönelik duruşlarını dikkatle izlediler. Daha zayıf bir dolar, diğer para birimlerine sahip alıcılar için dolar fiyatlandırılmış külçeyi daha çekici hale getiriyor. Spot altının fiyatı, 1.841 dolara yükseldi. Bununla birlikte, gösterge ABD 10 yıllık Hazine getirileri yükseldi ve sıfır getirili altın kazanımlarını sınırladı.

SPI Asset Management yönetici dit Stephen Innes, “Küresel merkez bankaları için tarihi bir haftanın ardından altın piyasasının sıkı oturduğuna dikkat çekti. Politika yapıcılar bu hafta kararlarının arkasındaki mantığı açıklayacaklar” dedi. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD Merkez Bankası geçen hafta, enflasyondaki artışı durdurmak için çeyrek yüzyıldan fazla bir süredir yaptığı en büyük faiz artışını onayladı.

Deutsche Bank'tan Rekor Altın Tahmini : Tarih de Verildi !

Fed Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi ve Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde sırasıyla Çarşamba ve Perşembe günleri altı ayda bir para politikası ifadesi sunacak. Dünyanın en büyük merkez bankalarından bazılarının kaçak enflasyon konusunda endişeli bir dizi sürpriz eylemi, tahvil yatırımcılarını hırpaladı. Şimdi, birçok yatırımcı politika yapıcıları belirsizliği sona erdirmek için hızlı hareket etmeye çağırıyor. Külçe genellikle bir enflasyon riskinden korunma aracı olarak görülse de, daha yüksek faiz oranları ve tahvil getirileri, altın tutmanın fırsat maliyetini artırır ve bu da hiçbir şey getirmez.

READ ALSO:   Usta Analistten ONS et Gram Altın İçin Tarihi Tahmin !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button