General

Altın Önümüzdeki Günlerde O Seviyeleri Görebilir !

Analist Selcoin, gram altın hakkında yorumlarını paylaştı. Selcoin özellikle enflasyona ve piyasadaki genel duruma dikkat çekti. Analiste, Türkiye’deki enflasyonun bitisine dair « tarih verdi ». Altın ve dolar fiyatı hakkında da önemli seviyeleri paylaştı. İşte detaylar…

Selcoin, genel piyasa yorumu yaptı

Selcoin, ABD’de yükselen enflasyon verilerine dikkat çekerek Türkiye’de de enflasyona yönelik değerlendirmelerde bulundu. Analiste, altın ve dolarda ise alım yapılabileceğini düşündüğü seviyeleri paylaştı. Selcoin, ABD’nin enflasyonu gelecek est düşürmeye çalışacağına dikkat çekti. ABD’nin enflasyonu 75 baz puanlık artırım yapmasına rağmen durduramadığını, bu nedenle Türkiye’de iç piyasa hakkında endişeli olduğunu ifade etti. Analiste, aşağıdaki ifadeleri kullandı :

“Amerika enflasyonu durduramıyorken, 75 baz puanlık artışını da yaptı buna rağmen enflasyonu düşüremezken, bizim iç piyasamızda ne olacak ? Ev araba fiyatları katlaya katlaya yukarı doğru gitmeye devam ediyor. Bu yükseliş eğilimi önümüzdeki yıla kadar devam etmesini bekliyorum.

Haftaya Altın Fiyatları İçin Bu Tarihlere ve Gelişmelere Dikkat!

FED başkanının enflasyonun düşmesi için iki yıl verdiğini belirten Selcoin, bunu « cesur » olarak yorumladı. Türkiye’de de enflasyonun önümüzdeki yıla kadar devam edeceğini düşündüğünü vurgulayan analiste göre faiz artarsa ​​enflasyon düşer ama para akışındaki trafik de azalır.

Analist dolar ve altın için neler bekliyor ?

Selcoin, iç piyasamızda yüksek enflasyonun devam edeceğini düşünüyor ve yabancı yatırımcıyı çekme gerekliliği olduğunu vurguluyor. Birikim açısından savurgan olmamak gerektiğini düşünen uzman, dolar/TL’nin kısa vadede gevşemelerle karşılaşabileceğini belirtse de uzun vadede “dolar TL kanayan yaramız” diyor. Öte yandan altının 1.000 lires iğne hareketi yapabileceğini söylüyor. Böyle bir şey olursa, alıcıların altına odaklanacağını düşünüyor. Analiste, aşağıdaki ifadelerle altın yorumlarını sonlandırıyor :

Gramme altında 700 seviyelerden komisyonlar almayı bırakıp 800 liradan aldığım altınları bile bozmadan devam edeceğim. Çünkü düşüş olmayacak. Yükselmeye devam edecek. 1.000 lirayı kendine güçlü bir alan haline getirdi. Gramme altında 1.400 TL hedefim devam edecek. Önümüzdeki günlerde bunu görebiliriz.

6 Analiste Konuştu : Altın, Yılın 2. Yarısında Bu Seviyelerde !

Değerli metal fiyatları haftayı nasıl kapattı?

Hafta boyunca sabit kalmasına rağmen, getiri sağlamayan güvenli liman varlığın daha yüksek faiz oranları beklentisiyle boğuşmasıyla altının haftalık kapanışı hafif düşük seviyelerde yaptığı belirgin. Spot altının ons fiyatı 1.829.10 dolarda kapanış yaptı. Bu sırada, ABD altın vadeli işlemleri New York’ta ons başına 1 830,70 dolar seviyesinde kaldı. Altının cazibesini artıran ABD şey, dolarının zayıflaması ve dolar endeksinin yüzde 0,2 düşmesiydi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button