General

Altın Önümüzdeki Günlerde Bu Seviyelerde !

Altın fiyatları Cuma günü bir ayın zirvesine tırmandı ve zayıf bir ABD dolarının üzerine bindi. Bu durum da külçeyi üst üste üçüncü haftalık kazanç için rayına oturtmuş görünüyor. Analistlerin piyasa yorumlarını ve analizlerini okuyucularımız için derledik.

Matt Simpson: Altın için 1.900 dolara doğru bir hareket mümkün

Spot altın fiyatı, 9 Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyesi olan 1.873,9 dolara ulaştıktan sonra yazının yazıldığı sıralarda %0,2 düşüşle 1.864,50 dolara geriledi. Bununla birlikte altın fiyatları bu hafta şu ana kadar yaklaşık %0,8 artmış durumda. ABD altın vadeli işlemleri ise %0,26 kayıpla 1.866,5 dolardan işlem görüyor.

Dolar aşağı yönlü hareket ederek dolar fiyatlı külçeyi off-shore alıcılar için daha çekici hale getirirken City Index kıdemli piyasa analisti Matt Simpson, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Fiyatların bu hafta 1.828 dolar civarında önemli bir düşüş gördüğünü ve yükseliş momentumunun geri dönmesiyle 1.900 dolara doğru bir hareketin mümkün olduğunu düşünüyoruz.

Altın

“Büyük spekülatörler ve yönetilen fonlar, net long altın alımlarını artırdı”

Altın fiyatları, dolardaki düşüş ve ABD’de özel istihdamın geçen a beklenenden daha az yükseldiğini gösteren verilerle desteklenerek Perşembe günü %1’den fazla yükseldi.

READ ALSO:   Altın İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Seviyeler Bunlar!

Yatırımcılar sarı metali güvenli liman olarak gördüğünden, ekonomik kriz belirtileri altın talebini destekleyici olabiliyor. Matt Simpson, değerlendirmesine şu yönde devam ediyor :

Ayrıca, büyük spekülatörler ve yönetilen fonlar, altı haftalık serinin ilk haftası için geçen hafta net long altın pozisyonlarını artırdı ve bu durumda da daha düşük seviyelerde destek olduğunu gösteriyor.

Wang Tao : 1.879 doların üzerindeki bir kırılma yukarının kapısını açabilir

Bou arada Kriptokoin.com haberlerinde de yer verdiğimiz üzere, iki politikacı Perşembe günü yaptığı açıklamada, ABD Merkez Bankası’nın önümüzdeki iki toplantısının her birinde beklenen yarım puanlık faiz artırımlarının ötesinde para politikasını sıkılaştırmaya devam edeceğini belirtti.

Altın

Bilindiği üzere daha yüksek kısa vadeli ABD faiz oranları, faiz getirmeyen altını elde tutmanın fırsat maliyetini artırıyor. Reuters teknik analisti Wang Tao’ya göre, spot altın fiyatı 1.879 dolarda direnci test edebilir, bunun üzerinde bir kırılma ise 1.892 dollar kadar bir kazanç sağlayabilir.

Pablo Piovano: Altın 1.870 dolar civarında güçlü bir dirençle karşı karşıya

CME Group’un altın vadeli islem piyasaları için son verileri, short pozisyonun 12 Mayıs’tan bu yana ilk kez arttığını ve artışın şu anda yaklaşık 5,7 bin kontrat olduğunu kaydetti. Bunun yerine hacim, arka arkaya ikinci seansta bu sefer yaklaşık 30,4 bin kontratla daraldı.

READ ALSO:   "Haziran'ı Bekleyin" Diyen Ekonomistten Önemli Altın Tahmini !

Piyasa analisti Pablo Piovano’ya göre, Perşembe günkü altının güçlü yükselişi, artan açık faizin arkasındaydı ve çok yakın vadede daha fazla kazanıma kapı açıyor. Buna karşı, değerli metal 1.870 dolar civarında sert bir dirençle karşı karşıya.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

READ ALSO:   FED Faiz Kararını Açıkladı ! Altın ve Bitcoin Ne Oldu?

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button