General

Altın Öngörüleri Çıkan Ekonomiste : Haziran Sonuna Kadar…

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, değerli metale yönelik yeni yorumlarıyla gündeme geldi. İslam Memiş, ons altın için kritik bir haftanın geldiğine dikkat çekerek Perşembe beklenen gelişmelere işaret etti. İşte detaylar…

Altın piyasası: Geçtiğimiz hafta neler oldu?

Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere geçtiğimiz hafta, ABD Merkez Bankası’nın (FED) faiz kararı ile hafif düşüşler oldu. FED, faiz oranını 75 baz puan artırdı. Böylece, 1994’ten bu yana ilk defa, tek seferde bu denli yüksek bir faiz artışı kaydetti. Ons altın, bu kararın ardından değer kaybetti. Doların da çok fazla yükselmemesi, gram altının fiyatında ivmeye değil, az da olsa düşüşe sebep oldu. Gramme altın, 1.030 lires seviyelerinde haftayı kapattı.

15 Wall Street Analisti : Altın Haftaya Bu Seviyelerde Olabilir !

ABD’nin son 28 yılın en büyük faiz artırımını gerçekleştirmesi ile ons altının değeri neredeyse 80 dolar kaybetti. 1.880 dolarda iken 1.804 dolara düşmesi iki gün sürdü. Bu sırada, dolar/TL kurundaki artıştan beslenen gram altının değeri, faiz artırımı sonucu doların pek yükseliş yaşamaması ile durakladı. Yani dolar/TL kurundan çok, fiyatı, ons altın etkiledi.

READ ALSO:   Altın Aralık'ta Bu Seviyeleri Kırabilir !

İslam Memiş, Haziran ayının sonuna işaret etti

Bu sırada altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, altının ve doların; Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklayacağı yeni ekonomik paketin belirleyeceğini düşünmekte. Uzmana göre paketin açıklanması durumunda piyasada yatay seyir hakim olacak. Eğer açıklanmazsa, yeni bir seyirin görülebileceğini öne sürüyor. Memiş, FED kararının ardından ons altında ve diğer emtialarda boğa piyasasının devam edeceğini söyledi.

5 Analiste, Haftalık Altın Tahminlerini Paylaştı : İşte Seviyeler !

Bu hafta neler bekleniyor ?

Bu sırada yeni haftada önemli bir gelişme, FED Başkanı JErome Powell’ın konuşması olacak. FED Başkanı, Perşembe günü ABD Senatosu’nda ve Finansal Hizmetler Komitesi’nde açıklamalar yapacak. Bunun dışında, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), Perşembe günü faiz kararı açıklayacak. Anketlere göre TCMB’nin faiz artışına gitmesi beklenmiyor.

Yani altın fiyatları, güçlü dolar ve önde gelen merkez bankalarından gelen faiz oranlarındaki artışların güvenli liman metalin cazibesini azaltmasıyla Cuma günü düştü. Ancak uzmanların uzun vadede yükseliş beklediğini belirtmekte fayda var. Yine de, Goldman Sachs, geçen hafta Çin2deki karantinaların ardından altın fiyatı tahminlerini réviser etti. Bankanın üç ve altı aylık hedefleri 2.300 ve 2.500 dolardı. Şu anda 2.100 ve 2.300 dolara geri çekildi.

READ ALSO:   Altın Fiyatı Tahmini : İşte Hafta İçinde Olacaklar !

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button