General

Altın İçin Yılın Geri Kalanında Bunları Bekleyin!

Altın piyasası 1.800 dolar civarında bir destek buluyor. Bununla birlikte, bir piyasa stratejistine göre, Federal Rezerv faiz oranlarını agresif bir şekilde yükselttiğinden, altın piyasası yılın geri kalanında yenilenen bir rekabetle karşı karşıya.

“Altın, 2022 yılı boyunca mücadele etmeye devam edecek”

US Bank Wealth Management üst düzey yatırım stratejisti Rob Haworth, verdiği röportajda, enflasyon zirve yapmış olsa da, çekirdek enflasyonun 2022 yılına kadar yüksek seviyede kalacağına ve bunun ekonomi ve finansal piyasalar için zorlu bir ortam yaratacağına dair göstergeler olduğunu söylüyor.

Mevcut ortamda Rob Haworth, reel varlıkların enflasyona ve piyasa oynaklığına karşı çekici bir koruma olmaya devam ettiğini belirtiyor ve şu değerlendirmeyi yapıyor :

Hisse senedi piyasasında şimdiden önemli çoklu sıkıştırma gördük ve bu bizim için nakit akışlarımızı ileriye çekmenin yollarını aramamız gerektiği anlamına geliyor ve gerçek varlımıklar bunu yapm

Altın

Ancak Rob Haworth, altını çekici bir gerçek varlık olarak görmediğini de sözlerine ekliyor. Usta analist, Federal Rezerv, Aralık ayına kadar faiz oranlarını potansiyel olarak %3’e yükseltmeye çalışırken, altının 2022 yılı boyunca mücadele etmeye devam edeceğini tahmin ediyor.

“Altının ayı eğilimini tersine çevirebilecek tek şey…”

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, ABD merkez bankası, önümüzdeki iki hafta içinde faiz oranlarını 50 baz puan artırabileceğinin sinyallerini verdi ve piyasalar önümüzdeki üç toplantıda 50 baz puanlık bir hareket potansılini fioryatl. Rob Haworth, enflasyon sabit kalırsa artan nominal faiz oranlarının reel faiz oranlarının daha da yükselmeye başlayacağı anlamına geleceğini ifade ediyor ve şu tahminlerde bulunuyor :

Son üç yılı düşünürsek, altına yardımcı olan şeylerden biri, bobine négative faiz oranları oldu. Pozitif bölgede tam bir eğrimiz yok, ancak şimdi bazı pozitif reel faiz oranları görmeye başlıyoruz. Bu da bu talebin bir kısmını altından çekmeye başlayacak. Güvenli bir liman arayan yatırımcılar şimdi bunu bir miktar tahvilde bulabilirler.

Usta analist, altının mevcut ayı eğilimini tersine çevirebilecek tek şeyin, Federal Rezerv’in mevcut para politikası planlarını durdurmak ve hatta tersine çevirmek zorunda kalması olduğunu belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button