General

Altın İçin Rekor Tahmin Yapıldı : Tarih Bile Verdi !

ABD Merkez Bankası’nın (FED) daha şahinleşmesi bekleniyor. Piyasalar, bir sonraki FOMC toplantısında 50 baz puanlık bir artış yerine 75 baz puanlık bir artışla fiyatlanıyor. Peki, altın fiyatları nasıl hareket edecek? Rekor seviyel gelecek mi ? İşte analistlerin görüşleri…

Piyasanın düzelmesi zaman alabilir

McEwen Mining Corp’un Yönetim Kurulu Başkanı ve Baş Sahibi Rob McEwen, piyasanın duyarlılığına katılıyor. Bununla birlikte, daha fazla faiz artırımı ve niceliksel sıkılaştırma ile bile, Fed’in Volcker benzeri bir yaklaşımı engelleyerek enflasyonu dizginleyebileceğini düşünmüyor. 1970’ler-80’lerdeki çift haneli enflasyon döneminde ; o zamanki Fed Başkanı Paul Volcker, faiz oranlarını yüzde 20’ye yükselterek enflasyonu düşürdü.

Cuma'ya Dikkat : Altın Fiyatları FED'in Ardından Bunu Bekliyor !

McEwen, « At ahirdan çıktı bile », dedi. FED’in parasal genişleme ve düşük faiz oranları ile bir canavar yarattığını söyledi. Bu “canavarı” evcilleştirmenin oldukça zaman alacağını aktardı. McEwen, ABD Merkez Bankası’nın beklenen faiz artırımlarının “emlak piyasasını daha da soğutacağını” söyledi. « Spekülatif hisse senetleri ve kriptolar zaten bunu yansıtıyor », ifadelerini kullandı. Kriptokoin.com olarak daha önce de bildirdiğimiz üzere şu anda S&P 500 yıldan yıla yüzde 22 düştü ve kripto endüstrisi 1 trilyon dolardan fazla değer kaybetti.

READ ALSO:   Altın Fiyatları Haftaya Bu Diplere Düşebilir!

Altın fiyatında neler olacak ?

McEwen yumuşak bir iniş öngörmüyor. “Bence Ruslar, astronotlarının Dünya’ya suya değil, karaya çarpması için ‘yumuşak iniş’ terimini kullanıyorlar” diye açıkladı. « Daha sert bir iniş yönünde ilerliyoruz… Önümüzdeki bir veya iki yıl içinde büyük bir piyasa düzeltmesine bakacağız », ifadelerini kullandı. Altının fiyatı bugüne kadar yüzde 0,75 düştü. Kıymetli métal, hisse senetleri ve kripto para birimleri gibi diğer varlıklara kıyasla çok fazla değer kaybetmemiş olsa da yatırımcılar altının fiyatının ne zaman yükseleceğini merak ediyor.

Nam Salan Analistler : Altın ve Bitcoin Bu Diplere Oynuyor !

Buna yanıt olarak McEwen, “İnsanların son şeyin büyüyüp daha iyiye gittiği inancından ‘oh, belki bir şeyi korumam gerekiyor’ inancına geçmeleri zaman alıyor” diyor. Bunun ardından altının hareket etmeye başlayacağını söylüyor. « Sanırım sistemde daha fazla stres görmemiz gerekiyor. İnsanların başka yol olmadığını arayan ve söyleyen insanlar var,” ifadelerini kullanıyor. Önümüzdeki “iki ila üç yıl” içinde ons altın başına 5.000 dolar tahmin ettiğini de sözlerine ekledi ve aşağıdakileri söyledi :

Amazon’a bakın, Shopify’a bakın, birçok teknoloji hissesine bakın. Piyasa aniden iceri girmeye karar verince [o hisselerin] değeri patladı. Altın, nikel ve diğer metaller neden aynı şeyi yapmasın? Bu sadece piyasada bir sektörden diğerine bir rotasyon… değişir ve daha az iyimser olur. O zaman ‘Sahip olduklarımı nasıl korurum?’ diye sorarsınız. Altın, bu işlevi bin yıl boyunca yerine getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Ünlü Altın Tahmincisi Tarih Verdi : Son Fırsat !

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button