General

Altın İçin O Seviyelere Bakın!

Altın fiyatları Cuma günü yükseldi ve doların yirmi yılın en yüksek seviyesinden geri çekilmesi ve ABD ekonomik büyümesine ilişkin derinleşen endişeleri sarı metalin güvenli liman cazibesini güçlendirmesiyle Nisan ortasından bu yana ilk haftalık kazancına hazırlanıyor. Analistlerin piyasa yorumlarını ve fiyat tahminlerini okuyucularımız için derledik.

“Altın, 1.850 ile 1.810 dolar aralığında konsolide oluyor”

Reuters’in Cuma günkü anketine göre, ABD merkez bankası bu yılın sonuna kadar faiz oranlarını sadece bir ay beklenenden daha yüksek bir seviyeye çıkaracak ve halihazırda önemli olan resesyon risklerini canlı tutacak. Ekonomik kriz zamanlarında güvenli bir değer deposu olarak görülen sarı metal, getiri sağlamadığı için ABD faiz oranları yükseldiğinde yatırımcılar için daha az çekici hale gelme eğilimindedir.

GoldSilver Central bayisinin genel müdürü Brian Lan, fiyatların son yükselişin ardından altının 1.850 dolar direnç ve 1.810 dolar civarında destekle konsolide olduğunu söylüyor.

Altın

Stephen Innes: ABD’nin büyüme korkuları altına yardım ediyor

Kriptokoin.com haberlerinden de takip ettiğiniz üzere, Amerikan doları ile fiyatlanan altın, bu hafta yaklaşık %1,9 değer kazandı ve dolardaki düşüşün ardından ABD para birimini yedi haftadan sonraki ilk haftalık kaybı için oturtına. SPI Asset Management yönetici ortağı Stephen Innes, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Durgunluk korkuları şimdi ABD’nin büyüme korkularına yol açıyor ve ikincisi altına yardım ediyor. Bununla birlikte, ABD Federal Rezerv politikası ve niceliksel sıkılaştırma (QT) için agresif bir görünümü altın için hala büyük bir zorluk teşkil ediyor.

“Altın mücadele etmeye devam ediyor, ancak teknik duruş uygun değil”

Altın şu ana kadar Mayıs ayında %6,9 düşüş yaşadı. DBS Bank Stratejisti Benjamin Wong, Altının şimdi önceki Bir üçgen Kırılması Altında işlem Gördüğünü Ve 200 Günlük Hareketli Ortalamayı (Dma) 1,838 Dolarda Eloursi pourrait Bunirda. Stratège, şu teknik görünümü resmediyor :

200-DMA 1.838 doların altındaki düşüşlerin ilan edilmesi, daha geniş orta vadeli aralıklardaki bu düzeltici düşüşün yeniden gözden geçirilmesini zorunlu kılıyor. Négatif hareketli ortalama yakınsama sapma (MACD) sinyalinin sürekliliği arasında altın fiyatları Ichimoku bulutunun altında kaldığı için olumsuzluk güçleniyor.

Altın

Stratejiste göre, altının son zamanlardaki olumsuz performansı, hem ABD 10 yıllık reel faizlerindeki azalmayan artıştan hem de altın borsasında islem gören fon varlıklarındaki düşüşten ivme kazanıyor. Benjamin Wong, altının faiz getirmeyen bir varlık olmasının yalnızca negatif faiz ortamında önemli olduğu için ABD reel faizlerinin dikkat edilmesi gereken bir konu olduğunu ifade ediyor ve şu teknik seviyelere dikkat çekiyor :

Ara direnç noktası 1.836 dolar ve geçici kanal direnci 1.842 dolar olarak işaretlenen güveni yeniden sağlamak için kırılan ilk seviyeler. 1.885 dolardan 100-DMA eşit derecede sağlam. Sürekli bir kırılma, ilk görünür hedef olarak 1.726 dolardan 1.160-2.075 dolarlık %38,2 Fibonacci düzeltmesine dönüşüyor.

Altın

Jim Wyckoff: Düşük DXY ve ABD faizleri, altın boğalar lehine çalışıyor

Altın vadeli işlemleri, Çarşamba günü ABD hisse senetleri için son iki yılın en kötü gününün ardından sarı metalin riskten kaçınmasından yararlandığı için, yaklaşık bir ayın en iyi günlük kazancını kaydederek Perşembe günü yükselişle kapandı ve Cuma günü de irtifasını korudu. Kıdemli analisti Jim Wyckoff, mevcut durumu şu şekilde değerlendiriyor :

ABD’deki ekonomik durgunluk, Rusya-Ukrayna savaşı ve Çin’deki büyük şehirlerin kilitlenmesine neden olan ve küresel ticareti kesintiye uğratan Covid vakaları da dahil olmak üzere başka endişelerle zaten uğraşan traderların ve yatırımcıların kafasında şu anda. Daha düşük bir ABD doları endeksi ve bu gün ABD Hazine faizlerindeki düşüş de sarı metal piyasası boğaları lehine çalışıyor.

XAU

« Sarı métal, daha döngüsel emtialardan farklı davranıyor »

HSBC Global Private Banking’deki analistler, mevcut ortamın altın için oldukça karışık olduğunu söylüyor. Analistler, mevcut durumu şu şekilde yorumluyor :

Altın, elbette, daha döngüsel emtialardan farklı davranıyor. Yükselen reel faiz ve güçlü dolar, değerli metal için ters rüzgarlar yaratırken, karışık risque iştahı ise bir kuyruk rüzgarı oluyor. İkinci yarı yatırım görünümünde, sarı metal üzerinde nötr konumdayken, dolarda yükseliş bekliyoruz.

Pablo Piovano: Altın 1.850 dollar sınırlandı

Altın vadeli islem piyasaları için CME Group’un verileri göz önüne alındığında, açık faiz Perşembe günü düşüş trendini genişletti ve yaklaşık 2,4 bin kontrat küçüldü. Bunun yerine hacim, üst üste ikinci seansta yükseldi, bu sefer yaklaşık 25,5 bin sözleşme yükseldi.

XAU

Analiste göre, Perşembe günkü altın fiyatlarındaki güçlü kazanımlar, azalan açık ilginin arkasındaydı ve daha fazla toparlanmanın en azından çok yakın vadede tercih edilmediği fikrine işaret ediyor. Bununla birlikte analist, 1.850 dolarlık alanın şu an için ilk engel olarak ortaya çıktığını belirtiyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button