Altın İçin Kısa, Orta ve Uzun Vadeli Seviyeler Bunlar!

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, gram altına yönelik yeni yorumlarını paylaştı. Memiş, Youtube kanalında paylaştığı bir videoda değerli metal için beklediklerini aktardı. İşte detaylar…

İslam Memiş, altın hakkında değerlendirmeler yaptı

İslam Memiş, gram altının önümüzdeki süreçte 950-1.000 lires arasına çıkabileceğini düşünüyor. Bu nedenle, yatırımcıların 1.000 lirenın üzerinde alım yapmaması gerektiğini düşünüyor. Uzman, 1.000 lires seviyesinin üzerinde kısa vadede gram altın alımını tavsiye etmediğini belirtti. Uzman isim, bunu söylemesinin ardındaki neden olarak “Yukarı önde 1.050 lires seviyesini” öngördüğünü söylüyor. Hatta, serbest piyasalarda 1.040 lires görüldüğüne dikkat çekiyor.

Bu Tahminlere Dikkat : Altın İçin O Beklenmedik Rakamlar Geliyor !

İslam Memiş ayrıca, dolar ve altın arasındaki ilişkiden de bahsetti. Memiş, dolar/TL paritesinde düşüş öngördüğünü söylüyor. Bu nedenle gram altında da düşüş yaşanma olasılığına dikkat çekiyor. Hatta uzman isim “altın aldığınızda dolar satın almış oluyorsunuz,” ifadelerini kullandı. Memiş, 1 ayda gram altının önce 980, daha sonra 950 lireya gerileyebileceğini düşünüyor. 1.000 lires seviyesinin altında kademeli satın alım yapılabileceğinden bahsediyor. Ayrıca ticaret platformlarındaki makas aralıklarını da göz önüne almak gerektiğini aktarıyor.

Şimdiye kadar hiç altın alımı yapmamış olanların 950 lirayı değerlendirebileceğini belirten Memiş; yukarı yönde, 1.200 lires hedefi olduğunu söyledi. Destek seviyelerinin testinden sonra 1.200 lireya toparlanmasını beklediği gram altının, ons altından etkilenerek artış yaşayacağını öngörüyor.

Dünyaca Ünlü Ekonomistler : Altın'ı O Rakamlarda Göreceksiniz !

Uzmanın tahmini aynı kaldı

Memiş, uzun vadeli öngörüsünde de herhangi bir değişiklik olmadığını aktardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Altın ve Para Piyasası Uzmanı, gram altın için yıllık bazda 1.450 lirelık tahmin yapmıştı. Bu tahmininin aynı kaldığını söyledi. Öte yandan, ons altında görülecek hızlı atakların 2.300 veya 2.400 dolar seviyesinde son bulacağını düşünüyor.

Memiş, yıla 780 liradan başladığımızı, şu anda ise 1.000 liranın üzerinde kaldığımızı yineledi. Altının dolar/TL paritesi kaynaklı bir geri çekilme ile karşılaşacağını, ardından ise ons altın kaynaklı bir sıçrama yaşayacağını düşünüyor. Önce 1.200, ardından 1.450 lires seviyesini beklemeye devam edeceğini aktarıyor. Bu sırada İslam Memiş, gram altına yatırım yapanları al-sat konusunda uyarıyor.

READ ALSO:   Altın Fiyatları İçin Haftaya O Gelişmelere ve Tarihlere Dikkat!
2 Analist: Altın Fiyatları, 3. Çeyrekte Bu Seviyeleri Görebilir!

Memiş, varlıklar üzerinden alım satım yapan gram altın yatırımcılarının çok mağdur olduğunu ; bu alışkanlığı devam ettirenlerin zarara uğrayacağını düşünüyor. Sonuç olarak yatırımcılara, uzun vadeli yatırımcı olmayı tavsiye ediyor. « Bankadan kuyumcudan altın alıyorsunuz, o zaman siz miktar üzerinden yolunuza devam edeceksiniz. Yıl içinde binlerce kez fiyat değişecek, siz fiyata ayak uydurmak için alım satım yapmaya çalışacaksanız olmaz,” ifadeleriyle analizini sonlandırıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment