General

Altın İçin Haftaya Bunları Bekleyin!

Altın Piyasası, Federal Rezerv Yılın Geri Kalanında Agreif Bir şekilde Faiz Oranlarını Artırma Hızına Devam Ederken, Wall Street Analistleri Arasındaki Yükseliş eğilimin Soğumaya Başlammasıyla Birlikte. Bu arada, haftalık bir altın anketi ayrıca bireysel yatırımcıların yükselen enflasyon ortamında servetlerini ve satın alma güçlerini korumak için varlık araken değerli metal üzerinde önemli ölçüde yükselişe devam ettiö. İşte detaylar…

Altın fiyatı için bu hafta hangi gelişmeler önemliydi?

Altın fiyatları haftayı ons başına 1.850 doların, yani kritik bir psikolojik seviyenin üzerinde sonlandırıyor olsa da, istikrarlı bir yükseliş ivmesi bulmakta zorlanıyor. Değerli metal, beklenenden daha güçlü gelen istihdam verilerinin ardından başını su seviyesinin üzerinde tutmayı başardı. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere Cuma günü, ABD’nin Çalışma İstatistikleri Bürosu, Mayıs ayında 390.000 istihdam sağlandığını ve ekonomistlerin yaklaşık 325.000’lik beklentilerini aştığösyledi.

"Kasırga Kopuyor" Analistten Kritik Altın Uyarısı : Almam !

Blue Line Futures’ın Baş Piyasa Stratejisti Phillip Streible, altının teknik görünümünün yapıcı olmaya devam ettiğini söyledi; ancak, temel bakış açısının bulanık olduğuna dikkat çekti. Ekonomik verilerin daha agresif para politikası eylemlerini desteklediğini de sözlerine ekledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı :

FED sıkı bir şekilde şahin olmaya devam edecek ve ikiden fazla 50 baz puanlık hareket görebiliriz. Ancak enflasyon sorun olmaya devam ediyor ve hala çok yüksek. Piyasa volatilite da artıyor. Şimdilik altın ortada kaldı.

Stratejisti de Saxo Bank : Bu hafta tarafsızım

Saxo Bank’ın emtia stratejisi başkanı Ole Hansen, değerli metal fiyatlarındaki herhangi bir düşüşün uzun vadeli bir satın alma fırsatı olarak görülebileceğini, ancak fiyatların ons başına 1.870 doların altında kalması nedeniyle gelecek hafta altın konusunda nötr olduğunu söyledi ve aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Beklenenden daha güçlü ABD iş raporu ile Fed’in önümüzdeki birkaç toplantıda art arda 50 baz puanlık artışlarla oranları artıracağı görüşünü değiştirecek hiçbir şey olmadı. Açıklanmadan önce altın, 1.870 dolar civarındaki kilit direncine hızlı bir bakış attı. Getiriler arttıkça daha düşük altın arayanlar arasında duyguda bir değişikliği yaşanmasını zorlamak için asgari olarak nüfuz edilmesi gereken seviye de buydu.

Ekonomistler : Altın Aralık'a Kadar Bu Seviyelerde Olabilir !

Altın anketine gore 15 analistin beklentisi ne yönde?

Bu hafta 15 Wall Street analisti Kitco’nun altın anketine katıldı. Katılımcılar arasında, yedi analist yani yüzde 47, altın fiyatlarının önümüzdeki hafta yükseleceği çağrısında bulundu. Aynı zamanda, beş analist, yani katılımcıların yüzde 36’sı kısa vadede altın için düşüş eğilimindeydi. Fils olarak üç analiste, yani katılımcıların yüzde 20’si fiyatlar üzerinde tarafsızdı.

Bu arada, bireysel yatırımcıların katıldığı çevrimiçi Main Street anketlerinde 637 oy kullanıldı. Bunların 448’i, yani yüzde 70’i altının önümüzdeki hafta yükseleceğini düşünüyor. 117 kişi, yani seçmenlerin yüzde 18’si daha düşük seviyeler beklediğini söylerken, 72 kişi, yani yüzde 11 yakın vadede tarafsız kaldı.

ABD doları, kritik bir etken olmaya devam ediyor

Altın piyasası, yükselen enflasyon ile FED’in şahin duruşu arasında, ortasında kaldı. Ancak Adrian Day Asset Management başkanı Adrian Day, altında yükseliş eğilimini sürdürdüğünü söyledi. Jour, “Bugünün ABD istihdam raporu, Federal Rezerv’e sıkılaştırmaya devam etmesi için yalnızca sebep verecek, ancak ekonomi, ekonomik zarara yol açmadan anlamlı bir sıkılaştırmayı sürdürecek kadar güçlü değil. Önümüzde bir stagflasyon dönemi var ve bu altın için olumlu,” ifadelerini kullandı.

"Tasfiye Olabilir" 3 Usta İsimden Altın Fiyatı Tahminleri !

Bazı analistler uzun vadeli altın boğaları olarak kalırken, özellikle FED faiz oranlarını yükseltirken, ABD dolarının kritik bir faktör olmaya devam ettiğini belirttiler. SIA Wealth Management Baş Piyasa Stratejisti Colin Cieszynski, konuya yönelik aşağıdaki ifadeleri kullandı :

Tarım dışı maaş bordroları beklentileri aşarken, Fed’in sıkılaştırmayı yavaşlatması için herhangi bir neden görünmüyor. Bu habere göre, ABD Hazine getirileri yeniden yükselmeye başladı ve USD’yi altın dahil diğer para birimlerine göre destekledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button