General

Altın İçin Gerçek Fiyat Bu Seviyeler!

Altın piyasası gerçeğe uygun değere göre indirimli durumda. Ancak bir piyasa analistine göre, Federal Rezerv para politikasını agresif bir şekilde sıkılaştırmaya devam ettiği sürece yatırımcıların kenarda kalması muhtemel.

Modele gore altının rayiç değeri 1.791 dolar

Quant Insight Analitik Başkanı Huw Roberts, verdiği bir röportajda, altının gerçeğe uygun değerine kıyasla ucuz göründüğünü söylüyor. Ancak, makroekonomik koşulların yakın zamanda yeni bir yükseliş trendini desteklemediğini de kaydediyor. QI’nin modellemesine göre altının rayiç değerinin 1.791 dolar civarında olması gerektiğini de sözlerine ekliyor.

Yorumlar, altının 1.730 doların üzerinde uzun vadeli desteğine sahip olmasına rağmen yeni bir yükseliş ivmesi bulmakta zorlanması üzerine geldi. Huw Roberts, QI’nin altının gerçeğe uygun değer modelini çok geniş terimlerle değerlendirdiğini söylüyor. Modelde, ekonomik büyüme, enflasyon, reel faizler, getiri eğrisi ve kredi marjları dahil finansal koşullar, para politikası ortamı ve risk iştahını dikkate aldığını ifade ediyor.

Altın

“Altın için şu anda güçlü bir alım sinyaline sahip değiliz”

Huw Roberts, QI modellerinin makroekonomik temellerin altın için bozulduğunu gösterdiğini söylüyor. Ayrıca, bunun yakın vadede daha fazla zayıflığa işaret edebileceğini ekliyor. QI modellemesini kullanan yatırımcıların, mevcut düşüşü satın almadan önce makro resmin en azından stabiliser olmasını beklediklerini kaydediyor. Bu bağlamda Roberts, şu yorumu yapıyor :

Modèle altının ucuz olduğunu gösterse de aslında şu anda güçlü bir alım sinyaline sahip değiliz. Saf bir QI perspektifinden. Modèle Makro değerinin daha da yükselmesini istiyoruz.

Altın fiyatını etkileyebilecek 16 faktör !

Roberts, altının gidişatını neyin değiştirebileceğine ilişkin olarak da görüşlerini paylaşıyor. Bu bakımdan modelin faiz oranlarındaki eğilimde bir değişiklik olması gerektiğini öne sürdüğünü söylüyor. Bu bakımdan Roberts, altın fiyatını etkileyebilecek 16 faktörün altını çizdiklerini kaydediyor.

READ ALSO:   Bu Altın Tahminine Dikkat : Tarih Tekerrür Edecek Mi ?

Ancak, piyasayı yönlendiren en önemli faktör enflasyon olmaya devam ediyor. QI’nin araştırmasına göre, enflasyon altının gerçeğe uygun değerinin %18’inden fazlasını oluşturuyor.

altın

“Bu zamana kadar modèle değerimiz stabilise olmayacak!”

Enflasyon fils 40 yılın en yüksek seviyesinde olmasına rağmen reel getiriler yükseliyor. Aynı zamanda, resesyon korkuları arttıkça nominal ve reel getiriler arasındaki fark olan başabaş seviyeleri düşüyor. Roberts, şu değerlendirmeyi yapıyor :

Başabaşlar düşüyor. Piyasa bir durgunluk ve düşen enflasyon hakkında endişeleniyor. Dolayısıyla, bu faktörler dönene veya sadece stabilise olana kadar, modèle değerimiz stabilise olmayacak.

Kriptokoin.com‘dan takip ettiğiniz üzere piyasa, Fed’den bir başka olağanüstü faiz artırımına hazırlanıyor. Ayrıca, fils günlerde durgunluk korkuları arttı. Bu arada piyasalar, Fed’in faizleri a sonunda 75 baz puan daha artırmasını bekliyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

READ ALSO:   Bitcoin et Altin Ne Oldu ?

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Back to top button