Altın İçin Bunlara Hazır Olun !

Uluslararası piyasalarda altın fiyatları, güçlü doların etkisiyle bir haftanın en düşük seviyelerine yakın seyrediyor. Küresel göstergelerin de düşmesiyle yerel altın fiyatları Salı günü geriledi. Bu sırada analistler, gerçekleşecek olan ABD Merkez Bankası (FED) toplantılarını gözlüyor. İşte detaylar…

Tunç Şatıroğlu : Altın bugün veya yarın yükselebilir

Piyasa Uzmanı Tunç Şatıroğlu, altın ve dövize yönelik önemli bir faktör olarak FED’e dikkat çekti. Kriptokoin.com olarak da bildirdiğimiz üzere ABD’de enflasyon verisi açıklanmıştı. Beklentiler dahilinde verilerin gelmesi durumunda FED’in şahinleşeceği bekleniyordu. Piyasaların Salı günü kendine geleceğini aktaran Şatıroğlu, altının ons fiyatında dün görülen yükselişin, bugün hafifleyeceğini savunuyor ve aşağıdaki ifadeleri kullanıyor :

Amerikan on yıllıklara rağmen yükseliş oluyorsa bir kenara bırakalım ama Salı veya Çarşamba günü yükseliş olabilir. Gümüşte de bir miktar yükseliş vardı. Fakat yataylık bitmedi.

Sert Dalga Geliyor" 5 Analiste : Altın İçin Bunlara Hazır Olun !

Borsa hakkında da yorumlarını paylaşan Şatıroğlu, yüzde 4’lük düşüşlere dikkat çekti. Analiste göre sistem sata döndü ve teknik olarak yatırımcıları tedirgin hale getirme olasılığı taşıyor. Borsalarda olağanüstü bir durum olduğunu ve piyasa dışı bir etken olduğunu savunuyor.

Hatice Kolçak : Yatırım için doğru hafta değil

Fiyatlar ABD Merkez Bankası’nın para politikası kararına odaklanmışken Para Piyasaları Uzmanı Hatice Kolçak da Youtube kanalından beklentilerini aktardı. Kolçak, dolar endeksinin şu anda çok güçlü olduğunu vurguladı ve doları baskılamakta zorlanıldığına dikkat çekti. FED toplantısına kadar mevcut seviyelerin görülmeye devam edeceğini söyleyen analist, çeşitli riskler dolayısıyla dolarda yukarı yönlü riskin de yaşandığını söylüyor. Kolçak’a göre Çarşamba gününü beklemek zorundayız.

FED’in açıklamalarının ardından piyasada rakamların oturmasının Perşembe ve Cuma gününü bulabileceğini iddia ediyor. Kolçak, yine de, işlem yapmak isteyenlerin kademeli alımlar gerçekleştirdiğini söylüyor. Yine de bu hafta herhangi bir şey yapmayı düşünmediğini, ancak çok büyük bir düşüş olursa alım yapabileceğini aktarıyor.

READ ALSO:   2 Ékonomiste, Altın İçin Bomba Rakamları Açıkladı!
Haftanın Altın Grafiği Çıktı : İşte Beklenen Seviyeler !

Selçuk Geçer: Gramme altında 1.500 lires çok yakın

Son olarak ekonomist Selçuk Geçer, gram altına yönelik beklentilerini aktardı. Değerli metalde dalgalanmalar devam ederken mevcut seviyeler 1.000 lirenın üzerinde seyrediyor. Bu nedenle yatırımcılar altındaki yükselişin daha devam edip etmeyeceğini merak ediyor. Selçuk Geçer, gram altının daha yükselmeye devam edeceğini savunuyor. Yazım sırasında gram altın, 1.011 liradan el değiştiriyor. Geçer, yakın zamanda Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda “gram altın 1.500 çok yakın… Söylemedi demeyin,” ifadelerini kullandı. Geçer, söz konusu seviyenin ne zaman görüleceğine dair bir açıklama yapmadı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitterda, Facebookc’est toi Instagram‘da takip edin ve Télégramme je Youtube kanalımıza katılın !

Sorumluluk Reddi Beyani : Kriptokoin.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Kriptokoin.com herhangi bir kripto para biriminin veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez veya Kriptokoin.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Kriptokoin.com ve sitede yer alan makalelerin yazarları yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Uyari : Kriptokoin.com’a haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması Kriptokoin.com’un iznine tabiidir. Sitedeki hiçbir içerik izinsiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz veya herhangi bir platformda yayımlanamaz. Kriptokoin.com’a ait kod, tasarım, yazı, grafik ve diğer tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara aykırı biçimde kullananlar hakkında yasal işlem başlatılacaktır..

Leave a Comment